۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۴۳
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 85486011
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تجربیات افرادی که عمل اسلیو انجام داده اند

۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۴۳
کد خبر: 85486011
تجربیات افرادی که عمل اسلیو انجام داده اند

در قلمرو سفرهای کاهش وزن،روایات کسانی که تحت عمل جراحی آستین قرار گرفته‌اند، گواهی بر تأثیر عمیق این روش متحول‌کننده است. این مقدمه به مجموعه‌ای غنی از تجربیات بافته‌شده توسط افرادی می‌پردازدکه در مسیرجراحی آستین قدم گذاشته‌اند و اوج‌ها،پست‌ها ومهم‌تراز همه، پیروزی‌های داستان‌های منحصربه‌فرد خود را به تصویر می‌کشند.

*** این مطلب صرفا تبلیغاتی است و ایرنا امکان تایید یا رد محتوای آن را ندارد*** 

ایرنابازار- باید بدانید که راه رسیدن به وزن سالم‌تر همیشه هموار نیست و تجربیات پیشگامان جراحی آستین منعکس‌کننده چالش‌هایی است که در این مسیر با آن مواجه می‌شوید. از تطبیق با عادات غذایی جدید گرفته تا غلبه بر لحظات شک و تردید به خود، این داستان‌ها تصویری واقع بینانه از پیچیدگی‌های سفر را ترسیم می‌کنند.

اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده یکی از مؤثرترین جراحی‌های کاهش وزن می‌باشد. این عمل شامل برداشتن بخش بزرگی از معده است. با این روش معده بیمار کوچک می‌شود و با خوردن غذای کم احساس سیری می‌کند و در نتیجه موجب کاهش وزن وی می‌شود.

این جراحی معمولاً به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود. به این معنی که جراح، عمل را از طریق برش‌های کوچک در شکم انجام می‌دهد. برش‌های کوچک باعث می‌شود که جراحی کم تهاجمی‌تر و زمان بهبودی کوتاه‌تر باشد.

عمل اسلیو برای همه یک نتیجه به همراه دارد؟

برای جواب این سؤال باید بگوییم خیر. نتیجه بعد از عمل معده برای کسی یکسان نیست. با توجه به گزارش‌ها،

 • برخی از افراد تمام وزنی را که انتظار داشتند از دست دادند، اما برخی دیگر به سختی وزن خود را از دست دادند.
 • بیمارانی بودند که هیچ عارضه‌ای را پس از جراحی تجربه نکردند، در حالی که سایرین برای رفع مشکلات یا دورهای بیشتری از جراحی کاهش وزن نیاز به عمل‌های اضافی داشتند.
 • برخی از مردم احساس کردند اشتهایشان کم شده است. برخی دیگر به سادگی اعتیادشان به غذا را با سایر اعتیادها جایگزین کردند یا راه‌هایی برای خوردن غذای بیشتر پیدا کردند.

این گزارش‌ها نشان می‌دهد که جراحی چقدر متفاوت می‌تواند بر افراد تأثیر بگذارد.

یکی از افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده است چند نکته را تأکید می‌کند که این نکته‌ها عبارتند از:

هیدراته بمانید

در ابتدا آستین معده شما کمی اسپاسم می‌کند. نوشیدن حدود 2 اونس مایع بدون قند در هر یا دو دقیقه به راحتی شما را به هدف 64 اونس می‌رساند. هر چه بیشتر هیدراته کنید، معده شما زودتر آرام می‌شود.

راه برو، راه برو، راه برو

برای چند هفته از وزنه‌برداری سنگین یا ماراتن استفاده نکنید. پیاده‌روی به شما کمک می‌کند تا ورزش زیادی داشته باشید.

به صورت روزانه خود را وزن نکنید

در واقع هر دو هفته یک بار وزن کنید. اگر در این مدت فقط چند پوند از دست دادید این را در نظر داشته باشید که شما هنوز در مسیر درستی هستید.

تجربیات مشترک و مثبت بعد از اسلیو معده

با وجود برخی نکات منفی، افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده‌اند، رضایت، یک احساس عمده و قابل توجه در بین آن‌ها است. در ادامه به تجربیات مشترک و مثبت بعد از عمل اسلیو می‌پردازیم.

 • بعد از اسلیو روند کاهش وزن شروع می‌شود و افراد طی 6 ماه اول بیشترین کاهش وزن را تجربه می‌ککن.
 • کاهش وزن تا دو سال پس از اسلیو ادامه دارد.
 • خوشبختانه بعد از اسلیو معده بیماری‌های مرتبط با چاقی رفع می‌شود و نیاز به مصرف دارو نیست و برخی با کاهش مصرف دارو مواجه می‌شوند.
 • افزایش میل به زندگی در افرادی که اسلیو انجام داده‌اند.
 • افزایش اعتماد به نفس
 • دوره نقاهت کوتاه
 • عدم احساس خستگی و توانایی انجام کارهای روزمره

تجربه شخصی بیماران از عمل اسلیو

تجربیات افرادی که عمل اسلیو انجام داده اند

در این بخش برخی از احساس افرادی که این عمل را انجام داده‌اند را برای شما به اشتراک می‌گذاریم.

 • من دو سال پیش اسلیو معده انجام دادم و این بهترین تصمیمی بود که گرفتم. بیش از 40 کیلو وزن کم کردم. الان انرژی بیشتری دارم، بهتر می‌خوابم و در کل خوشحال‌تر هستم. به هر کسی که چاق هست و نمی‌تواند خود را لاغر کند، جراحی اسلیو را توصیه می‌کنم.
 • اول برای انجام این جراحی مردد بودم، اما بسیار خوشحالم که بالاخره این کار را انجام دادم. حدود 50 کیلو وزن کم کردم و در الان وزن ایده‌آل دارم. حالا می‌توانم کارهایی را انجام دهم که هرگز فکر نمی‌کردم. مثلاً راحت می‌دوم و ورزش می‌کنم. من قطعاً عمل اسلیو را توصیه می‌کنم.
 • جراحی اسلیو معده برای من تجربه‌ای بود که زندگی‌ام را تغییر داد. بالاخره می‌توانم یک زندگی عادی داشته باشم. می‌توانم راحت لباس بخرم. قبلاً دوست داشتم دوچرخه سواری کنم و نمی‌توانستم. ولی الان به راحتی با دوستانم به ورزش و دوچرخه سواری می‌روم. اگر شما هم به چاقی شدید مبتلا هستید، بدانید عمل اسلیو بهترین گزینه است.
 • من برای هر مشکل سلامتی که داشتم مثل پا درد، کمر درد و… زمانی که به پزشک مراجعه می‌کردم، به من می‌گفت باید وزن خود را کم کنی، بنابراین تصمیم به عمل جراحی اسلیو معده گرفتم. بعد از گذشت ۵۲ روز من ۱۸ کیلو وزن کم کردم.
 • به نظر من انتخاب پزشکی خیلی مهم است، چون من قبلاً لاپاراسکوپی انجام داده بودم و جای زخم‌ها تا ماه‌ها پس از عمل موقع موقع خمیازه کشیدن یا عطسه کردن سوزش داشت.
 • دکتر انوشه یکی از کسانی است که عمل اسلیو معده را انجام داده‌اند که این عمل توسط دکتر موسوی انجام شده است. دکتر انوشه بعد از یک سال و نیم پس از عمل اسلیو معده به وزن ایده‌آلش رسیده است و در گفته‌هایش به این که اشاره کرده است که بعد از انجام این عمل احساس نشاط، سلامتی، شادی و سرحالی دارد.

متخصص اسلیو معده در تهران

دکتر سید مرتضی موسوی نائینی، دانشیار جراحی عمومی

مهارت ها

فوق تخصص جراحی عمومی و جراحی چاقی و متابولیک لاپاراسکوپی

جراح عمومی

تجربه ها

 • دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از 1995 تا الان
 • جراح چاقی و متابولیک (باز) بیمارستان خاتم دانشگاه بقیه الله (عج) از 1996 - 2005
 • جراح چاقی و متابولیک لاپاراسکوپی دانشگاه بقیه الله خاتم و بیمارستان نیکان از 2005 تا الان
 • استادیار جراحی عمومی دانشگاه بقیه الله (عج) از 2003-2006
 • دانشیار جراحی عمومی دانشگاه بقیه الله از 2007-2018
 • عضو فدراسیون بین المللی جراحی چاقی از 2014 تا الان
 • عضو انجمن جراحی متابولیک و چاقی ایران از 2016 تا الان

تحصیلات

پزشک عمومی از 1985 تا 1992 دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی

جراح عمومی از 1997 تا 1997 دانشگاه علوم پزشکی ایران

و در آخر

تصمیم‌گیری برای انجام اسلیو معده یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین اقداماتی است که شما می‌توانید جهت بهبود شکل ظاهری بدن خود انجام دهید و از این طریق علاوه بر افزایش اعتماد به نفس زندگی شاد و لذت بخش‌تری داشته باشید با انجام اسلیو شما ۸۰ درصد معده خود را از دست می‌دهید بنابراین مقدار مواد غذایی که در طول روز دریافت خواهید کرد بسیار کمتر از گذشته خواهد شد.

موفقیت در جراحی اسلیو تنها با تعداد روی ترازو مشخص نمی‌شود، بلکه با پیروزی‌های بی شماری، چه بزرگ و چه کوچک، که افراد در طول سفر خود جشن می‌گیرند، تعریف می‌شود. از تناسب با اندازه‌های کوچکتر لباس تا دستیابی به اهداف تناسب اندام، این تجربیات گواهی بر ماهیت چند وجهی موفقیت است. از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم.

*** محتوای این مطلب تبلیغاتی و از سوی سفارش دهنده تهیه شده است و ایرنا مسئولیتی درباره آن ندارد.

۰ نفر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha