اقدامات شهید آیت‌الله رییسی در سیستان و بلوچستان جایگاه ویژه‌ای در تاریخ دارد

زاهدان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حضور شهید آیت‌الله رییسی پس از انقلاب اسلامی، نقطه عطفی در خدمت‌رسانی به مردم بود و اقدامات بی‌نظیری که در دولت ایشان بویژه در این استان انجام دادند، جایگاه ویژه‌ای در تاریخ دارد.

منصور بیجار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن تسلیت به مردم شریف ایران و رهبر معظم انقلاب، با بیان اینکه شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، برای کشور و سیستان و بلوچستان ضایعه‌ای بزرگ است، به نقش برجسته ایشان در توسعه و پیشرفت این منطقه اشاره کرد.

وی با اشاره به تحولات عظیم زیرساخت‌های عمرانی در دولت شهید آیت‌الله رییسی افزود: قبل از انقلاب، سیستان و بلوچستان به شدت دچار محرومیت و عقب‌ماندگی بود، اما در سه سال اخیر، شاهد تحولات خوب و چشم گیری در استان بودیم؛ زیرا یکی از دغدغه های مهم رئیس جمهور، رفع محرومیت ها از مناطق کم برخوردار بود و ایشان با حمایت ها و حضور میدانی، همواره در این فرآیند تاثیر گذار بودند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حوزه راه‌سازی، سالیان گذشته به‌طور متوسط ۷.۵ کیلومتر راه ساخته شده بود، اما در دولت شهید آیت‌الله رییسی این رقم به بیش از ۱۱۰ کیلومتر رسید و با افتتاح فرودگاه سراوان و افزایش تعداد پروازها نیز، حمل و نقل در شرقی ترین استان کشور رونق گرفت، به نوعی که سیستان و بلوچستان در زمینه جابجایی بار و مسافر جز سه استان برتر کشور بود.
وی با اشاره به اقدامات مهم شهید آیت الله رییسی در حوزه تأمین آب، تصریح کرد: فرایند اجرایی طرح های بزرگی مانند انتقال آب دریای عمان و حفاری چاه‌های جدید در منطقه هامون، هیرمند و شیله به سرعت آغاز شد و از اهداف بزرگ دولت سیزدهم اتمام هر چه سریعتر طرح های نیمه تمام بود که با بهره برداری از سد شهری کور به خوبی توانستیم آب حاصل از سیلاب های اخیر را استحصال و مشکل کم آبی استان را مدیریت کنیم.
بیجار ادامه داد: دیپلماسی فعال برای تامین حقابه و ایجاد بزرگ‌ترین آب‌شیرین‌کن خشکی جهان از دیگر اقدامات مهم دولت شهید آیت‌الله رییسی بود.
وی تاکید کرد: در حوزه آموزش، به‌طور متوسط روزانه پنج کلاس درس در سیستان و بلوچستان در حال ساخت است و این‌ موضوع نشان از توجه جدی شهید آیت‌الله رییسی به استان جوان کشور و اراده ایشان برای کمک به مردم این منطقه بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به سفرهای استانی شهید آیت‌الله رییسی افزود: ایشان هر چند از زوایای مختلف و بر اساس گزارشات ارسالی اشرافیت کاملی به موضوعات داشتند؛ اما باز هم شخصا به نقاط صفر مرزی و مناطق سیلزده سفر می‌کردند تا علاوه بر اختصاص منابع مالی، از مردم نیز دلجویی کنند و موجب آسودگی خاطر آنان باشند؛ به نوعی که ایشان در یکی از جلسات اخیر شورای عالی مسکن و بحران، ۲۰ هزار میلیارد ریال به عنوان تنخواه برای این استان تخصیص دادند.
وی گفت: شهادت آیت‌الله رییسی ضایعه‌ای دردناک برای همه ما بود؛ پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و بکارگیری فرمایشات مدبرانه ایشان سرلوحه کارمان است و همانند آیت الله رییسی بدون وقفه و خستگی ناپذیر خدمتگزار مردم عزیزمان خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha