۲ خرداد ۱۴۰۳، ۰:۴۷
کد خبر: 85485686
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افراد مسلح در نیجریه ۴۰ نفر را کشتند

۲ خرداد ۱۴۰۳، ۰:۴۷
کد خبر: 85485686
افراد مسلح در نیجریه ۴۰ نفر را کشتند

تهران- ایرنا- دولت نیجریه سه‌شنبه شب اعلام کرد که مردان مسلح موتورسیکلت‌سوار در حمله به یک معدن در مرکز این کشور ۴۰ نفر را کشتند.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای فایننشال اکسپرس، موسی ابراهیم آشومس کمیسر اطلاعات ایالت فلات نیجریه اعلام کرد که مردان مسلح در حمله به منطقه ویز در ایالت پلاتو واقع در مرکز این کشور، به سوی ساکنان آتش گشودند و خانه‌های آنها را به آتش کشیدند.

وی افزود: به دنبال این حمله تاکنون مرگ ۴۰ نفر تائید شده است.

به نوشته فایننشال اکسپرس، در حالی که ایالت پلاتو به خاطر صنعت معدن قلع شهرت دارد، منطقه ویز در این ایالت بیشتر به خاطر ذخایر فلزات روی و سرب معروف است.

پلاتو که بین شمالِ عمدتاً مسلمان‌نشین نیجریه و جنوب عمدتاً مسیحی‌نشین این کشور قرار دارد، اغلب به دلیل درگیری بین گله‌داران عشایری و کشاورزان دامدار خشونت را تجربه می‌کند.

تغییرات اقلیمی تنش‌ها را بر سر چراگاه، دسترسی به آب و سایر منابع از جمله ذخایر فلزی این ایالت، تشدید کرده است.

به گزارش ایرنا، نیجریه با شبه‌نظامیان جنایتکار در شمال غرب و شعله‌ور شدن خشونت‌های قومی و قبیله‌ای در ایالات مرکزی دست و پنجه نرم می‌کند و آدم‌ربایی یک مشکل بزرگ در سرااسر این کشور است.

زنان، کودکان و محصلان قربانیان اصلی گروگانگیرها هستند و اغلب آنها چند روز بعد و در ازای پرداخت پول‌های گزاف آزاد می‌شوند.

افراد مسلح در نیجریه در اسفند گذشته در حمله به یک مدرسه ابتدایی در شمال غرب این کشور دست کم ۲۸۵ دانش‌آموز را ربودند.

افراد مسلح همچنین در ماه اسفند بیش از ۲۰۰ تن دیگر را که اغلب زنان و کودکان بودند، در شمال شرق نیجریه ربودند.

بولا احمد تینوبو رئیس جمهور نیجریه سال گذشته با وعده حل مشکل ناامنی در نیجریه به قدرت رسید اما منتقدان می‌گویند خشونت از کنترل خارج شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha