رفع مشکل اشتغال لرستان از تاکیدات رئیس جمهور فقید بود

خرم‌آباد- ایرنا- استاندار لرستان گفت:مسئله اشتغال و رفع بیکاری در این استان از تاکیدات رئیس جمهور فقید بود.

به گزارش ایرنا ابوطالب شفقت سه شنبه شب در نشست با مدیران اقتصادی، بانک‌های دولتی و بیمه‌های استان با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان بیان کرد: مهمترین مسئله‌ای که رئیس جمهور فقید در سفر به لرستان مطرح کرد موضوع بیکاری بود.

وی افزود: آیت الله رئیسی چند هفته گذشته هم در جلسه مشترک استانداران با هئیت دولت بر رفع بیکاری لرستان تاکید کرد.

وی اظهار کرد: میانگین بیکاری در لرستان چهار درصد از میانگین کشوری بالاتر است که در این راستا حذف و رفع بیکاری باید در اولویت‌کاری مدیران، فعالان اقتصادی، بانک‌ها و بیمه‌ها قرار بگیرد.

وی بر توجه به پنجره واحد توسط فعالان اقتصادی تاکید کرد و افزود: مدیران اقتصادی، بانک‌ها، فعالان اقتصادی فضا و مدیریت کسب و کار در استان را به نحوی شکل دهند که سرمایه‌گذاران پای کار بیایند.

استاندار لرستان بیان کرد: ارتقاء مدیریت و تامین منابع توسط بانک‌ها در استان امری ضروری است و بانک‌ها باید تبصره ۱۸ را به موقع دریافت و پرداخت کنند.

وی افزود: در صورتی که دستگاهی تبصره ۱۸ را در موعد مقرر هزینه نکند بای منابع را به دستگاه دیگری انتقال دهند تا از هدر رفت منابع پیشگیری شود.

استاندار لرستان بر تشکیل کارگروه‌های اندیشه ورزی اقتصادی در استان تاکید کرد و ادامه داد: هدف از کارگروه‌های اندیشه ورزی اقتصادی در استان خارج شدن استان از وضعیت اقتصادی فعلی و افزایش سطح درآمدی مردم است.

وی افزود: با خرد اقتصادی مردم به ویژه خرد کشاورزی، صنایع دستی و دامپروری می توان سطح درآمدی استان را افزایش داد که این اقدام باعث می‌شود علاقه مردم به محیط روستایی و بهره‌وری سرزمینی افزایش پیدا کند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رییس‌جمهور بودند.

آیت الله رییسی متولد ۲۳ آذر ۱۳۳۹ شهر مقدس مشهد بود و مسوولیت‌هایی چون ریاست قوه قضاییه و معاونت اول این قوه، دادستانی کل کشور، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و نائب رئیسی مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی را در کارنامه داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha