دهن‌کجی نتانیاهو به تصمیم دادستان دیوان کیفری بین‌المللی: به سراسر دنیا سفر می کنم

تهران- ایرنا- «بنیامین نتانیاهو» درخواست دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی مبنی بر بازداشت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به تسمخر گرفت و مدعی شد که با وجود این تصمیم، به سراسر دنیا سفر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، به نقل از سکای نیوز عربی، نتانیاهو در این باره گفت: دادستان دیوان کیفری بین‌المللی باید درباره وضعیت خودش و دادگاه، نگران باشد.

نخست وزیر رژیم اشغالگر ادعا کرد: تلاش دادستان دیوان کیفری بین‌المللی برای صدور دستور بازداشت علیه سران اسرائیل، «سخیف» است و باعث به وجود آمدن «لکه ننگ بزرگی» برای این دادگاه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دادستان ارشد دیوان کیفری بین‌المللی دیروز (دوشنبه) درخواستی برای صدور حکم بازداشت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل و چند مقام ارشد صهیونیستی ارایه کرد.

«کریم خان» در بیانیه‌ای که پس از بیش از هفت ماه جنگ در غزه صادر شده است، گفت: دلایل منطقی نشان می دهد که نتانیاهو و دیگر مقام های ارشد اسرائیل به جنایت علیه بشریت متهم هستند.

«جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به این تصمیم دیوان کیفری بین المللی آن را اقدامی ظالمانه نامید و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا نیز مدعی شد که این اقدام می‌تواند مذاکرات آتش بس احتمالی در نوار غزه را به خطر بیاندازد.

برخی از نمایندگان کنگره آمریکا در واکنش به تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی خواستار اعمال تحریم‌های آمریکا علیه این دادگاه شدند. در سال ۲۰۲۰، ایالات متحده یک دادستان این دادگاه را تحریم کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha