ساعی: این تلنگر نیاز بود؛ به توان کیانی و نعمت‌زاده ایمان داریم

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی تکواندو بانوان ایران، گفت: فکر می‌کنم باخت در آسیایی ویتنام تلنگر به‌موقعی برای ۲ بانوی المپین تکواندوی ما بود.

مهروز ساعی در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص عملکرد بانوان تکواندو ایران در مسابقات آسیایی ویتنام که با کسب یک مدال نقره و یک برنز همراه بود و افت محسوسی نسبت به دوره گذشته داشت، عنوان کرد: از عملکرد تیم و بازیکنان راضی نبودیم و این واقعیتی است که باید بپذیریم.

وی افزود: دفاع از عنوان قهرمانی، کار بسیار سختی است و ما نیز نتوانستیم نتایج قابل انتظاری بگیریم. باید این حال مساله مهمتر برای کادر فنی، بررسی شرایط ناهید کیانی و مبینا نعمت‌زاده، ۲ المپین ما بود.

مربی تیم ملی تکواندو ایران، توضیح داد: ملی‌پوشان ما از لحاظ بدنی و روحی مشکل خاصی نداشتند و همگی به شرایط مسابقه رسیده بودند. در آسیایی ویتنام گرفتار اشتباهات فردی بچه‌های خودمان شدیم که متاسفانه نتیجه را از دست دادند.

وی گفت: کیانی به حریف تایلندی باخت که در بازی‌های آسیایی نیز مغلوب او شده بود. با این حال، ناهید دو ماه قبل در صربستان هم بازیکن را برده بود، ولی در ویتنام اشتباهاتی در مبارزه‌اش انجام داد و باخت.

ساعی: این تلنگر نیاز بود؛ به توان کیانی و نعمت‌زاده ایمان داریم

ساعی در خصوص مبینا نعمت‌زاده هم، گفت: مبینا در بازی دوم مقابل حریف ویتنامی قرار گرفت که داوران نیز حق میزبانی را برای این رقیب به خوبی ادا کردند. دو مرتبه در این مبارزه کارت کشیدم که متاسفانه در نوبت اول، گفتند دوربین‌ها ضربه صورت مبینا را ضبط نکرده است! این اتفاق در چند مبارزه هوگوپوشان میزبان با سایر کشورها نیز رخ داد.

مربی تیم ایران بیان کرد: البته مبینا نباید در این مبارزه اخطاره‌های بچه‌گانه می‌گرفت تا بازی برده را از دست ندهد.

وی در پاسخ به این سئوال که با اشتباهات بازیکنان و همچنین گرفتن اخطارهای بچه‌گانه، پس نقش کادر فنی در کنترل روش مبارزه بازیکنان ما چه بوده است؟ بیان کرد: باور کنید ما به خوبی بازیکنان را آماده کرده بودیم و همه نکات را گوشزد کردیم و از نفراتی که بارها در مسابقات مختلف بین‌المللی شرکت کرده‌اند، انتظار نمی‌رود چنین اشتباهاتی داشته باشند.

ساعی در خصوص اینکه به‌نظر می‌رسد حضور در ویتنام و این شکست برای کیانی و نعمت‌زاده در فاصله سه ماه تا المپیک لازم بود؟ گفت: من هم موافقم. شکست در ویتنام، تلنگر خوبی بود. هرچند خیلی با این دو بازیکن ارزشمندمان صحبت کردیم تا با قدرت کار را ادامه داده و با رفع نقاط ضعف، به فکر المپیک باشیم.

وی افزود: مطمئن باشید در المپیک هم مشکلات داوری خواهد بود و بازیکن باید تا حدی شش‌دانگ باشد که به برتری برسد.

این مربی ادامه داد: ناهید کیانی به همراه مینو مداح سرمربی تیم ملی، صبح امروز راهی ترکیه شدند تا در تورنمنت ۱۰ امتیازی آنکارا حضور یابند. اکنون جایگاه دوم کیانی در رنکینگ جهانی بسیار به جید جونز انگلیسی نزدیک است و امیدوارم او در ترکیه به نتیجه لازم برسد، تا در المپیک پاریس، جدول بهتری داشته باشد. من و نعمت‌زاده هم از فردا شنبه تمرینات را از سر می‌گیریم.

ساعی: این تلنگر نیاز بود؛ به توان کیانی و نعمت‌زاده ایمان داریم

وی در خصوص اینکه عملکرد ۲ بانوی المپیکی تکواندو در قهرمانی آسیا، کادر فنی را برای موفقیت در پاریس ناامید نکرده است؟ گفت: اصلا اینگونه نیست. خیلی خوب شد در قهرمانی آسیا شرکت کردیم تا همه ما نقاط ضعف‌مان را بدانیم. باور کنید چیزی کم نگذاشتیم و در المپیک توان کیانی و نعمت‌زاده را خواهید دید، چراکه این دو نفر و به خصوص کیانی، در این دو سال بسیاری از نفرات مطرح جهان را شکست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha