برنامه‌های کاهش مصرف برق مشترکان در استان تهران اعلام شد

 تهران- ایرنا- مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: به منظور کاهش بار شبکه سراسری در دوره اوج مصرف برق، در بخش‌های مصرف با توجه به فراوانی روش‌های مدیریت مصرف برق اعمال شود.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «یحیی بخشعلی زاده قیاسی» با اعلام این مطلب اظهار داشت: در ماه‌های تیر و مرداد مشترکان تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران  روزانه با روشهای مدیریت مصرف میزان مصرف خود را کاهش دهند.

وی افزود: به طور کلی به علت تغییر فرهنگ مصرف و استفاده از کولرهای گازی پیک بار شبکه سراسری در ایام گرم سال  افزایش یافته است و برای کنترل بار شبکه سراسری ناگریز به سهمیه بندی هستیم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در ادامه با اشاره به همکاری اپراتور همراه اول به عنوان اپراتور هوشمند انرژی در کنار شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور، گفت: پیش بینی می‌شود  در بخش خانگی و تجاری از طریق اپراتور هوشمند انرژی  کاهش پیک انجام شود و هدف اصلی از این پروژه کاهش مصرف انرژی از طریق فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکان بخش خانگی و تجاری است.

قیاسی یکی از ابزارهای مهم در کنترل و مدیریت بار شبکه، را بهره گیری از لوازم اندازه گیری هوشمند  دانست و افزود: از طریق کنتورهای هوشمند امکان بررسی بار لحظه‌ای مشترکین برای همکاران فراهم شده و با پایش این اطلاعات، وضعیت مشترکان همکار و غیر همکار نیز به صورت دقیق مشخص می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha