کرملین: کاخ سفید احتمالا تحریم‌هایی علیه دیوان کیفری بین‌المللی اعمال کند

تهران- ایرنا- سخنگوی کاخ کرملین با اشاره تصمیم اخیر دیوان کیفری بین‌المللی درباره مقام‌های رژیم صهیونیستی اسرائیل، گفت: برای دیدن واکنش آمریکا نسبت به این تصمیم کنجکاو هستیم و به نظر می‌رسد کاخ سفید تحریم‌هایی علیه این دیوان اعمال می‌کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، دیمیتری پسکوف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: به طور کلی، نگرش و تمایل آمریکا به استفاده از روش‌های تحریمی حتی علیه دیوان کیفری بین‌المللی بسیار عجیب است.

دادستان ارشد دیوان کیفری بین‌المللی دیروز درخواستی برای صدور حکم بازداشت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل و چند مقام ارشد صهیونیستی ارایه کرد.

کریم خان در بیانیه‌ای که پس از بیش از هفت ماه جنگ در غزه صادر شده است، گفت: دلایل منطقی نشان می دهد که نتانیاهو و دیگر مقام های ارشد اسرائیل به جنایت علیه بشریت متهم هستند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به این تصمیم دیوان کیفری بین المللی آن را اقدامی ظالمانه نامید. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفت که این اقدام می‌تواند مذاکرات آتش بس احتمالی در نوار غزه را به خطر بیندازد.

برخی از نمایندگان کنگره آمریکا در واکنش به تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی خواستار اعمال تحریم‌های آمریکا علیه این دادگاه شدند. در سال ۲۰۲۰، ایالات متحده یک دادستان این دادگاه را تحریم کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha