حرکت رو به جلو انقلاب اسلامی ادامه دارد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: انقلاب اسلامی در عمر ۴۵ ساله خود بسیاری از این سختی‌ها را پشت‌ سر گذاشته است و با لطف خدا به حرکت رو به جلو خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، حجت الاسلام جواد طاهری روز سه شنبه در مراسم یادبود آیت الله رئیسی و شهدای خدمت در ستاد سپاه استان افزود: فقدان شهیدان راه خدمت بسیار سخت و غم بزرگی است اما حرکت کشتی انقلاب اسلامی متوقف نمی‌شود.

وی عنوان کرد: شهید آیت‌ الله رئیسی شاگرد سیدالشهدای انقلاب آیت‌ الله دکتر بهشتی، یار و رفیق سیدالشهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و پیرو حقیقی شهید جمهور رجایی بود که توانست ۴۴ سال در زمینه‌های مختلف و در جایگاه مقدس خادم امام رضا (ع) با موفقیت و محبوبیت خدمت کند و سرانجام در راه خدمت به مردم، روح بلندش به ملکوت اعلی پیوست.

معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: هیات همراهی که در جریان این سانحه به همراه آیت الله رئیسی به شهادت رسیدند؛ انسان‌های بزرگ منش و بزرگوار و از شخصیت‌های مهم، انقلابی و مبارز و جزء برترین‌ها بودند.

وی به ارادت خاص ملت ایران به آیت الله رئیسی اشاره کرد و گفت: سانحه سقوط بالگرد حامل رئیس‌ جمهور و هیئت همراه یک موضوع مهم در کشور، منطقه و دنیا بود به طوری که بسیاری از کشورهای دوست و مهم منطقه از جمله کشور روسیه برای کمک به جمهوری اسلامی ایران در تفحص این بالگرد همچنین برای حضور در مراسم تشییع شهدای خدمت اعلام آمادگی کردند.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه عاقبت به‌خیری برای انسان بسیار مهم است افزود: عاقبت به‌خیری و به شهادت رسیدن در راه خدا، دعای تمامی انسان‌ها از خداوند است که خداوند این توفیق و افتخار را به این عزیزان خادم مردم عنایت کرد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در پیام خود به مناسبت شهادت آیت‌ الله رئیسی و همراهانشان؛ این شهید بزرگوار را این گونه معرفی فرمودند: "درگذشت شهادت گونه عالم مجاهد، رئیس جمهور مردمی و باکفایت و پرتلاش، خادم‌الرضا در جریان یک حادثه ناگوار در انتهای تلاش‌های برای خدمت‌رسانی اتفاق افتاد و همه مدت مسئولیت این انسان فداکار و مردمی چه در دوران ریاست جمهوری و چه قبل از آن یکسره در تلاش بی وقفه در خدمت به کشور و اسلام سپری شد، رئیسی عزیز خستگی نمی شناخت."

معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان ادامه داد: آنچه در این پیام رهبر معظم انقلاب چندین مرتبه تکرار شده "خدمتگزاری آیت الله رئیسی" بود که امروز ایشان را به عنوان "شهید خدمت" می‌شناسیم.

وی گفت: امام علی (ع) دنیا را محل تمرین دو امر می‌دانند یعنی انسان در این دنیا عبادت خداوند متعال و خدمت به مردم را تمرین می‌کند و خداوند دوست دارد که انسان در این دو مسیر حرکت کند و برای تکامل و سیر معنوی راهی جز حرکت در این مسیرها ندارد.

حجت‌ الاسلام طاهری عنوان کرد: بر اساس روایات و آیات قرآن هر فردی نفع و خدمت او به مردم بیشتر باشد بهترین انسان‌ها است.

وی گفت: ولایتمداری، خدمت به مردم، تعیین تکلیف برای هیئت دولت در راستای عمل به فرمایشات ولی فقیه و پیاده‌سازی آن برای کمک به مردم، میدان‌داری و مرد میدان بودن، جهادگری پرتلاش و خستگی ناپذیر، برخورداری از روحیه خطرپذیری از ویژگی‌های مهم شخصیتی شهید جمهور آیت الله رئیسی و دلایل محبوبیت اش در بین مردم بود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و با همراهان خود همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا(ع) به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر رئیس جمهور شهید پس از تشییع در شهرهای تبریز، قم و تهران، صبح پنجشنبه سوم خرداد برای تشییع و وداع مردم خراسان جنوبی به بیرجند و سپس به مشهد مقدس منتقل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha