اشنویه پربارش‌ترین شهر آذربایجان غربی در شبانه‌روز گذشته بود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: اشنویه با ۲۱.۴ میلی‌متر بارندگی، پربارش‌ترین شهر آذربایجان غربی در شبانه‌روز گذشته بود.

اردلان محمدپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تداوم فعالیت امواج ناپایدار جوی در برخی مناطق استان بارش باران پراکنده ثبت شده است که بیشترین مقدار آن بعد از اشنویه در بوکان ۱۱.۱ میلی‌متر، چایپاره ۱۰ میلی‌متر، میاندوآب ۶.۲ میلی‌متر، شاهین‌دژ ۶ میلی‌متر، سردشت ۲.۴ میلی‌متر، پیرانشهر ۱.۴ میلی‌متر، سلماس یک میلی‌متر و در نقده و مهاباد نیز کمتر از یک میلی‌متر گزارش شد.

وی اضافه کرد: فعالیت این امواج ناپایدار طی چند روز آینده به صورت افزایش ابر، رگبار باران و رعد و برق تداوم دارد و در برخی مناطق احتمال بارش تگرگ نیز دور از انتظار نیست.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: طی این مدت علاوه بر بارش رگبار باران، دمای هوا نیز بین چهار تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می کند و روزهای نخست خرداد ماه در آذربایجان‌غربی به نسبت خنک‌تر خواهد بود.

محمدپور افزود: در شبانه‌روز گذشته نقده و بوکان با حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد، گرمترین و چالدران با حداقل دمای هفت درجه سانتی گراد خنک ترین شهرهای آذربایجان‌غربی بود؛ در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۱۱ و ۲۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

به گزارش ایرنا، ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha