۱ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۳۴
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 85484509
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

بارش‌ها در زنجان تداوم می‌یابد

۱ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۳۴
کد خبر: 85484509
بارش‌ها در زنجان تداوم می‌یابد

زنجان - ایرنا - کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: سامانه بارشی مستقر در منطقه همچنان به فعالیت خود ادامه داده و بارش‌ها تداوم خواهد یافت.

حسین سلطانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون آسمان نواحی مختلف استان ابری است و برای حوالی ظهر امروز و به خصوص بعدازظهر رگبار باران و رعد و برق و بارش های بیشتری پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد،‌ اظهار داشت: بر همین اساس هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر شده است.

سلطانی یادآور شد: در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نیست به همین سبب به هم استانی ها توصیه می شود از حضور در ارتفاعات به دلیل وقوع رعد و برق و از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه تا روزهای پایانی هفته بارش های پراکنده ای را در مناطق مختلف استان خواهیم داشت، افزود:‌ تا روز پنجشنبه تغییر محسوسی در دماها روی نخواهد داد و پایان هفته جاری و اوایل هفته آینده روند افزایشی دماها را شاهد خواهیم بود.

سلطانی گفت: طی شبانه روز گذشته شهر سجاس با دمای ۶ درجه سانتیگراد و شهر حلب با ۲۶ درجه سانتیگراد گرمترین مناطق استان زنجان ثبت شدند.

وی دمای فعلی شهر زنجان را ۱۳ درجه سانتیگراد بیان کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییری نداشته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان ۱۱ و ۲۱ درجه، ابهر ۹ و ۲۳ درجه، خرمدره ۱۰ و ۲۳ درجه، آب‌بر ۱۴ و ۲۳ درجه، قیدار هفت و ۲۰ درجه، سلطانیه هفت و ۲۳ درجه و ماهنشان ۱۳ و ۲۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha