چشم پوشی بایدن از جنایات رژیم صهیونیستی: حمله به غزه نسل‌کشی نیست

تهران- ایرنا- جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در ادامه حمایت و چشمپوشی از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه مدعی شد که حمله اسرائیل به این باریکه مصداق «نسل‌کشی» نیست.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، بایدن دوشنبه شب در یک مراسم یهودیان آمریکا در کاخ سفید مدعی شد: آنچه در غزه رخ می‌دهد، نسل‌کشی نیست. ما این را رد می‌کنیم.

وی همچنین ادعا کرد که اسرائیل قربانی حملات هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) مقاومت فلسطین است و حمایت آمریکا از این رژیم «آهنین» است.

بایدن افزود: ما خواهان شکست حماس هستیم. به همین دلیل برای تحقق آن با اسرائیل همکاری می‌کنیم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین درخواست کریم خان دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری برای بازداشت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به اتهام ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت را رد کرد. هیاتی از قضات دیوان بین‌المللی کیفری درخواست کریم خان برای صدور حکم بازداشت را بررسی خواهند کرد.

دیوان بین‌المللی دادگستری در ماه ژانویه طی حکمی به رژیم اسرائیل دستور داده بود تا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انجام نسل ‌کشی به عمل آورده و امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه را فراهم کند. با این حال، دیوان از صدور دستور آتش‌بس خودداری کرده بود.

فرانچسکا آلبانز گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی ماه مارس در گزارشی اعلام کرد: شواهد معقولی وجود دارد که ما را به این باور برساند که در غزه نسل‌کشی رخ داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha