باقری بر عزم ایران برای پیشبرد همکاری همه جانبه ‌و بدون وقفه با چین تاکید کرد

تهران-ایرنا- سرپرست وزارت امور خارجه عزم دولت ایران برای پیشبرد همکاری همه جانبه ‌و بدون وقفه با چین و هماهنگی نزدیک وزارت خانه های امور خارجه ایران و چین در مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش سیاست خارجی ایرنا، ما جائو شو، قائم مقام وزارت امور خارجه جمهوری خلق چین بعد از ظهر امروز دوشنبه در تماس تلفنی با علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان مراتب تسلیت عمیق و همدردی شی جین پینگ رییس جمهور و وانگ یی وزیر امور خارجه چین با دولت و مردم ایران را ابلاغ کرد.

ما جائو شو در این گفتگو با گرامیداشت نقش ابراهیم رئیسی در تحکیم و تعمیق مشارکت راهبردی ایران و چین، ضمن اشاره به پیام شی، ایشان را دوست خوب مردم چین دانست که رهبری چین از درگذشت ایشان احساس افسوس و تأسف می کند.

قائم مقام وزارت امور خارجه چین همچنین نقش امیرعبداللهیان در پیشبرد برنامه بیست و پنج ساله و تعاملات منطقه ای را گرامی داشت و ابراز تأسف وزیر خارجه چین از این حادثه را یادآور شد.

باقری نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از اعلام آمادگی طرف چینی از ساعات نخست این رویداد و مساعدت انجام شده در شبانه روز گذشته، از ارسال پیام‌های تسلیت و تماس تلفنی روز جاری مقامات چین تمجید کرد و آن را نشانه ای از عمق مشارکت راهبردی دو کشور و دوستی و حمایت دو دولت از یکدیگر در مقاطع حساس عنوان کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه عزم دولت ایران برای پیشبرد همکاری همه جانبه ‌و بدون وقفه با چین و هماهنگی نزدیک وزارت خانه های امور خارجه دو کشور در مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha