قاضی‌زاده هاشمی: رئیسی مزد ولایتمداری خود را مثل «حاج قاسم» گرفت

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از ویژگی های ممتاز آیت الله رئیسی این بود که به حضرت امام و رهبر معظم انقلاب، بسیار مخلص بود؛ حتی در مقابل نظرات و منویات ایشان استدلال نمی کرد و مزد ولایتمداری خود را مثل حاج «قاسم سلیمانی» گرفت.

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت ایرنا، امیر حسین قاضی زاده هاشمی دوشنبه ۳۱ اردیبهشت در گفت و گو با رسانه ملی اظهار داشت: برخوردهای آیت الله رئیسی گرم و صمیمانه بود. یعنی شما احساس غربت و دوگانگی نمی‌کردید و گوش شنوایی داشت. در یک دوره ای من نماینده مجلس خراسان بودم و او در قوه قضائیه مسئولیت داشت و بخصوص وقتی در آستان قدس بود و مسائل مردم را مطرح می کردیم، بدون دریغ همراهی می کرد.

وی افزود: وقتی رئیسی به آستان قدس آمد، رویکرد و نگاه آستان به محرومان و حاشیه نشین‌ها تغییر پیدا کرد. وی برای خود، ماموریت تعریف کرد؛ هر چند ابلاغ مقام معظم رهبری بود اما روحیه آیت الله رئیسی هم این را می طلبید که مانوس با مستضعفان باشد.

قاضی زاده هاشمی گفت: عبارت سید محرومان به وی داده شد، واقعا عبارت درستی بود. بی قرار مردم بود بیش از اینکه دلش بخواهد با مسئولان و پشت درهای بسته جلسه بگذارد. بیشتر، دلش می خواست در میدان باشد. یعنی حتی اگر وارد حوزه مسائل تولید می شد، با تولید کننده حرف می زد و از زبان او با مسائل روبرو می شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: رئیسی از قبل هم، روحیه باز و مردمی داشت؛ صادق بود و اهل تعارف نبود و مواضع اجرایی و سیاسی او روشن بود.

وی افزود: شهادت، یک پاداش است که خدا به شاگردان ممتاز می دهد و چون دوست دارد آنها را نشان دهد از آنها با مدال شهادت رونمایی می کند. آنهایی که به مقام رفیع شهادت می رسند، بعد از عمری مجاهدت است. مثل بچه های درسخوانی که یک عمر درس خواندند و در یک مجلس آنها را به عنوان نابغه دوران معرفی می کنند اما نابغه دوران خدا انسان های خدومی است که به خاطر اخلاص و جهاد خستگی ناپذیر و تلاش دائمی به نقطه ای می رسند که خدا می خواهد به تمام عالم بگوید فتبارک الله که می گفتم اینها هستند و به آنها مدال شهادت می دهد تا دیگران هم درس بگیرند و مانند اینها زندگی کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خدا در همه گروه ها و اصناف گروه هایی را قرار می دهد که حجت دیگران باشند. شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر را هم بین دولتمرادن گذاشته بود تا معیار باشند. آیت الله رئیسی نیز به عنوان یک نماد دولتمرد مردمی، خاص، صادق، اهل ذکر و ولایتمدار و متعبد در مقابل خدا و امر ولی معیار شد و پاداش خود را دریافت کرد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: رئیسی جامع صفات مختلف بود اما اخلاص این شخصیت بزرگ باعث شد تا اگرچه هنگامی که انسان از نظر مادی به مقام های گوناگون می رسد، موجب خودپسندی او را فراهم می کند اما آن چیزی که حریف وی نشده بود، به خاطر اخلاص و تعبدی بود که در مقابل خدا داشت و خود را کوچک می دانست. پست ها هیچ تاثیری بر روی وی نگذاشته بود و اخلاص وی دستگیر او شد. این تعبد باعث شده بود محبوب باشد و گره گشایی در کارهایش ایجاد شود.

وی تصزیح کرد: با تمام فشارها، در دولت وی اتفاقات بزرگی در حوزه سیاست خارجی افتاد. ما تحریم بودیم و وی توانست در حوزه ارز کارهای بزرگی انجام دهد که به خاطر اخلاصی که داشت خدا به او کمک کرد و پایانش، ختم به چنین عروجی شد که خصلت هایش مورد تایید نائب امام زمان قرار گرفت و هر کسی به این جایگاه نمی رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha