وزارت خارجه چین به مردم ایران تسلیت گفت

تهران- ایرنا- وانگ یی، وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین، در جریان سفر رسمی به قزاقستان در 20 مه (31 اردیبهشت)، درگذشت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و همتای خود دکتر امیر حسین امیرعبداللهیان را به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

به گزارش روز دوشنبه رسانه‌های قزاقستانی، وانگ یی وزیر امورخارجه چین گفت که در جریان مذاکرات در قزاقستان متوجه شدند که ایران رسما درگذشت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری و حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در سانحه بالگرد را تایید کرده است.

او تصریح کرد: طرف چینی در این زمینه ابراز تاسف عمیق می کند. ما صمیمانه همدردی خود را با خانواده ها، دولت و ملت ایران اعلام می کنیم. رئیسی و امیر عبداللهیان کمک های مهمی در توسعه روابط چین و ایران و همکاری های دوستانه در منطقه داشتند».

وانگ یی گفت: پس از این حادثه، طرف چینی به طور فعال در کار امداد و نجات کمک کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha