واکنش مقامهای جمهوری آذربایجان به شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش

تهران – ایرنا – مقام های ارشد جمهوری آذربایجان در پیام هایی از "ضایعه غم انگیز و دلخراش" شهادت رئیس جمهوری ایران و همراهانش ابراز تاثر شدید کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری دولتی آذرتاج خبر داد که الهام علی اف، رئیس ‌جمهوری جمهوری آذربایجان با ارسال پیام تسلیتی به مقام معظم رهبری، از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان وی ابراز تاثر شدید کرد.

در این پیام آمده است: مردم ایران یک دولتمرد برجسته را از دست دادند که تمام عمر با فداکاری و وفاداری به کشورش خدمت کرد. یاد و خاطره او برای همیشه در قلوب ما زنده خواهد بود.

این پیام افزود: در این روز اندوهبار، از خداوند متعال برای مردم دوست و برادر ایران صبر و شکیبایی مسئلت دارم. ما در غم شما شریک بوده و از طرف خودم و مردم (جمهوری) آذربایجان به شما، خانواده ها و عزیزان جان باختگان و تمامی ملت شما تسلیت عرض می نماییم. خداوند روحشان را قرین آرامش کند.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در شبکه ایکس با ابراز تاسف فراوان از جان باختن رئیس‌جمهوری، وزیر امور خارجه و سایر مقام‌های ایرانی در سانحه سقوط بالگرد، نوشت: صمیمانه تسلیت خود را به خانواده و عزیزان تمامی درگذشتگان ابراز می کنیم.

در ادامه این مطلب ضمن اعلام "حمایت و همبستگی با کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران" آمده است: "ما سوگوار این ضایعه غم‌انگیز و دلخراش هستیم. "

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

منابع محلی که هم اکنون در محل حادثه بالگرد حامل رئیس‌جمهور حضور دارند، خبر شهادت رئیس‌جمهوری و همراهانش را تایید کردند.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهوری و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهوری بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha