۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱:۴۷
کد خبرنگار: 1121
کد خبر: 85482781
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اطلاعیه شماره ۴ هلال‌احمر در رابطه با حادثه بالگرد حامل رئیس جمهور

تهران - ایرنا - ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر در اطلاعیه‌ شماره ۴، آخرین اقدامات جست‌ وجو در سانحه بالگرد رئیس جمهوری را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به استمرار عملیات جست‌وجو و نجات بالگرد حادثه‌دیده حامل رئیس جمهوری و همراهانش، اخبار رسمی در این خصوص از طریق اطلاعیه‌های رسمی هلال‌احمر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اعلام می‌شود، انتشار اخبار از منابع و رسانه‌های غیر رسمی، صرفا گمانه زنی است.

ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر در بیانیه خود افزود: جمعیت هلال‌احمر بر اساس تکالیف ذاتی و انسانی خود و انتظارات آحاد مردم ایران از هیچ کوششی برای جست‌وجوی خادمان مردم فروگذار نخواهد کرد و تیم‌های تخصصی این جمعیت با استفاده از همه امکانات و ظرفیت‌های موجود، در حال جست‌وجوی منطقه احتمالی وقوع حادثه هستند.

بر اساس این بیانیه، در حال حاضر تعداد ۶۵ تیم امدادی، در شرق معدن مس سونگون و روستای اوزی در جست‌وجوی بالگرد حادثه‌دیده هستند و به دلیل حساسیت شرایط، تعداد تیم‌های اعزامی آنست هلال‌احمر (سگ‌های زنده‌یاب) به همراه تجهیزات پیشرفته و تخصصی از تهران و استان‌های مجاور به منطقه وقوع حادثه به ۲۱ تیم افزایش یافته است.

ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر در بیانیه خود افزود: شرایط جوی منطقه، مه‌گرفته و بارانی بوده و عملیات جست‌وجو با وجود شرایط سخت و کاهش دید در منطقه و همچنین مخاطرات محیطی با کندی مواجه است.

ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر در بیانیه خود اعلام کرد: اخبار تکمیلی در اطلاعیه‌های بعدی اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا، بالگرد حامل رئیس‌جمهور روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه حین بازگشت از افتتاح سد «قیز قلعه سی» در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha