وزارت خارجه چین: به شدت نگران سانحه بالگرد رئیس جمهور ایران هستیم

تهران- ایرنا- وزارت خارجه چین در واکنش به سانحه هوایی برای بالگرد آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران، در بیانیه‌ای اعلام کرد که به شدت نگران این سانحه است.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از وب‌گاه وزارت خارجه چین، در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: ما به شدت نگران فرود سخت بالگرد حامل (آیت الله) ابراهیم رئیسی و هیات همراه وی هستیم و امیدواریم رئیس جمهور ایران در صحت و سلامت باشند.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه چین با بیان اینکه پکن از نزدیک تحولات مربوط به سانحه بالگرد رئیس جمهور ایران را دنبال می‌کند، تاکید شده است: چین آماده است تا همه حمایت‌ها و کمک‌های لازم را در راستای تلاش‌های امداد و نجات ایران در رابطه با این سانحه ارائه کند.

عصر یکشنبه خبری مبنی بر بروز سانحه فرود سخت برای بالگرد حامل رئیس جمهور در «جنگل دیزمار» مرکزی بین روستای برازین و اردشیری استان آذربایجان شرقی منتشر شد.

گزارش‌ها از حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، حجت الاسلام سیدمحمد آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف(یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد حکایت دارد.

تاکنون ۲۰ تیم امدادی به منطقه اعزام شده‌اند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سخنگوی دولت نیز در پیامی با اعلام برگزاری جلسه هیات دولت امروز، گفت: معاون اجرایی رئیس‌جمهور و برخی اعضای هیات دولت نیز عازم تبریز شدند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش‌ها از سانحه اخیر ارائه شد.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha