وزیر خارجه ایتالیا: در حال پیگیری تحولات سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور ایران هستم

تهران- ایرنا- آنتونیو تاجانی وزیر خارجه ایتالیا در پیامی، گفت: از طریق واحد بحران و سفارت خود در تهران خبرهای مربوط به سانحه بالگرد آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و هیات همراه وی را دنبال می‌کنم.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری رای، معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه ایتالیا در این پیام که آن را در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، نوشت: من از امروز بعدازظهر (یکشنبه) خبرهای مربوط به فرود سخت بالگرد رئیس جمهور ایران و هیات همراه وی را از طریق واحد بحران و سفارت ایتالیا در تهران دنبال می‌کنم.

تاجانی افزود: همچنین جورجیا ملونی نخست‌ وزیر را مرتب در جریان تحولات مربوط به فرود سخت بالگرد رئیس‌جمهور ایران و (حسین) امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه آنها گذاشته‌ام.

عصر یکشنبه خبری مبنی بر بروز سانحه فرود سخت برای بالگرد حامل رئیس جمهور در «جنگل دیزمار» مرکزی بین روستای برازین و اردشیری استان آذربایجان شرقی منتشر شد.

گزارش‌ها از حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حجت الاسلام سیدمحمد آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف(یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد حکایت دارد.

تاکنون ۲۰ تیم امدادی به منطقه اعزام شده‌اند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سخنگوی دولت نیز در پیامی با اعلام برگزاری جلسه هیات دولت امروز، گفت: معاون اجرایی رئیس‌جمهور و برخی اعضای هیات دولت نیز عازم تبریز شدند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش‌ها از سانحه اخیر ارائه شد.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha