۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۳:۱۲
کد خبر: 85482721
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جزینی: کُشتی، نیازمند تابوشکنی است

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۳:۱۲
کد خبر: 85482721
جزینی: کُشتی، نیازمند تابوشکنی است

اصفهان - ایرنا - سرمربی تیم کشتی فرنگی سپاهان گفت: این رشته ورزشی در اصفهان نیازمند تابوشکنی و تقویت خودباوری است.

به گزارش ایرنا، رسول جزینی شامگاه یکشنبه در نشست خبری آکادمی کشتی فرنگی سپاهان که پیش از آغاز رقابت‌های لیگ دسته یک کشتی فرنگی کشور که در خانه کشتی تجدد برگزار شد، افزود: افراد نادرست بسیاری در کشتی حضور دارند که خودباوری جوانان را تضعیف کرده‌اند.

وی اظهار کرد: به آینده امیدوار هستیم و اطمینان دارم مسیری که آغاز کرده‌ایم اعتماد به نفس را به کشتی گیران اصفهان باز می‌گرداند، کشتی گیران جوان ما پتانسیل بالایی دارند که نمونه بارز آنها «ابوالفضل ظهیری» است که برخلاف تصور عموم رقیب آسیایی خود را از پیش‌رو برداشت.

وی اضافه کرد: باشگاه سپاهان و هیات کشتی سرعت رشد ما را افزایش می‌دهند، «مهدی آذربایجانی» از مدیران خوب کشور است و امیدوارم در آینده همکاری خوبی داشته باشیم.

سرمربی آکادمی کشتی فرنگی سپاهان پیرامون رده سنی کشتی‌گیران ادامه داد: کشتی فرنگی قدرت بدنی بیشتری را می‌طلبد و به همین دلیل روی رده سنی ۱۰ و ۱۱ سال تمرکز بیشتری داریم؛ هرچند اکنون کشتی‌گیران هفت و هشت ساله‌ای را در اختیار داریم که اعجوبه هستند.

وی تاکید کرد: استعدادیابی در شهرستان‌ها را نیز به صورت غیر رسمی در دستور کار خود قرار داده‌ایم و بدون تردید چیزی جز همدلی و همکاری چیزی نمی‌تواند ما را به هدف برساند.

جزینی افزود: سال‌ها در اردوی تیم ملی حضور داشتم و با وجود در اختیار داشتن بهترین‌های کشور، استان اصفهان از این مهم بی‌بهره بود، برخی استان‌ها همچون مازندران و فارس در زمان‌های گذشته عقب‌تر از اصفهان بودند، اما اکنون مدال‌های طلای المپیک را به خود اختصاص داده‌اند، این دست موارد موجب شد تصمیم بگیریم در اصفهان با جمع کردن بهترین‌ها در کنار یکدیگر کشتی فرنگی را به روزهای خوب بازگردانیم.

وی با بیان اینکه رشته‌ای که در المپیک باشد قابل احترام است، گفت: زمانی که یک کشتی‌گیر از ایران در المپیک حضور داشته باشد در جهان مطرح می‌شود، ما نیز تلاش بی وقفه‌ای برای رسیدن به چنین روزی داشته‌ایم چراکه باید یک مسیر عقب افتاده را جبران کنیم.

سرمربی آکادمی کشتی فرنگی سپاهان افزود: عضو تیم ملی شدن در ایران کار دشواری است، اما با یاری خداوند تاکنون ۲ بار به این هدف دست پیدا کرده‌ایم؛ به عنوان مثال «سروش خواجه امیری» که دوبنده پوش سپاهانی است نیز اولین مدال طلای کشتی اصفهان پس ۲۳ سال را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم مسیری که آغاز کرده‌ایم نیازمند زمان و صبر طولانی مدت است تا روزی نسل های آینده ما هم بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

جزینی با اشاره به فرایند استعدادیابی در آکادمی کشتی فرنگی سپاهان بیان کرد: در رده بزرگسالان دشوارترین مسابقات کشوری را پشت سر گذاشتیم و تمام کشتی‌گیران اصفهان میان هشت نفر برتر قرار گرفتند؛ باوجود اینکه در هر وزن یک کشتی گیر داشتیم، اما موفق به کسب عنوان شدیم.

وی افزود: استعدادهای بسیاری در اختیار داریم، اگر شاخص بدنی کشتی‌گیران آکادمی را روی نمودار قرار دهیم با آمار کشوری برابری خواهد کرد و در این میان نگاه ویژه‌ای به نونهالان داریم و تردید ندارم که آنها در آینده حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

سرمربی آکادمی کشتی فرنگی سپاهان گفت: اگر همین روند را با حمایت همه جانبه هیئت کشتی و باشگاه سپاهان ادامه دهیم نتایج درخشانی کسب خواهیم کرد.

وی افزود: سال اول توقع نتیجه از ما وجود داشت و امسال نیز هدف اصلی تیمداری در لیگ برتر بود، اما من ترجیح دادم از دسته یک فعالیت خود را آغاز کنیم.

سرمربی کشتی فرهنگی سپاهان عنوان کرد: رسانه تأثیر بسیاری روی شناخته شدن و افزایش انگیزه اعضای یک تیم دارد. از بسیاری تیم‌ها جلو هستیم، اما متأسفانه الگویی نداشته‌ایم.

جزینی با اشاره به درخواست برای میزبانی در لیگ برتر کشتی فرنگی کشور افزود: اگر میزبانی ما نزدیک به فینال باشد بهتر خواهد بود، در گروه سختی قرار داریم، چراکه تیم‌های حاضر در آن می‌توانستند جزو چهار تیم برتر باشند و امیدوارم با تکیه بر خودباوری نتایج مطلوبی کسب کنیم.

وی گفت: هر کشتی گیری که فعالیت مثبتی داشته است را به تیم خود اضافه کرده‌ایم، باید موانع استعداد پروری را از پیش‌رو برداریم تا به نتایج مثبت دست پیدا کنیم.

به گزارش ایرنا، آکادمی کشتی فرنگی سپاهان پس از کسب عناوین مختلف قهرمانی در سال ۱۴۰۳ عزم خود را برای حضور قدرتمند در مسابقات دسته یک کشور جزم کرده است.

شاگردان جزینی در این دوره از رقابت‌ها با تیم‌های فارس، خوزستان و قم هم گروه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha