وزارت خارجه ونزوئلا: مادورو خبر مربوط به بالگرد رئیس جمهور ایران را دنبال می‌کند

تهران- ایرنا- وزارت خارجه ونزوئلا در واکنش به خبرهای مربوط به فرود سخت بالگرد حامل آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه وی، اعلام کرد: نیکلاس مادورو رئیس جمهور از نزدیک خبرهای مربوط به فرود سخت بالگرد رئیس جمهور ایران را دنبال می‌کند.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از الجزیره، وزارت خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد که از نزدیک خبرهای مربوط به فرود سخت بالگرد رئیس جمهور ایران را دنبال می‌کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: مردم و دولت بولیواری دعا می‌کنند که تیم‌های امداد و نجات و همه مسافران بالگرد حامل رئیس جمهور ایران و هیات همراه وی بتوانند به زودی و با سلامت کامل از محل وقوع این حادثه بازگردند.

عصر امروز (یکشنبه) خبری مبنی بر بروز سانحه فرود سخت برای بالگرد حامل رئیس جمهور در «جنگل دیزمار» مرکزی بین روستای برازین و اردشیری استان آذربایجان شرقی منتشر شد.

گزارش‌ها از حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، حجت الاسلام سیدمحمد آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف(یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد حکایت دارد.

تاکنون ۲۰ تیم امدادی به منطقه اعزام شده‌اند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سخنگوی دولت نیز در پیامی با اعلام برگزاری جلسه هیات دولت امروز، گفت: معاون اجرایی رئیس‌جمهور و برخی اعضای هیات دولت نیز عازم تبریز شدند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش‌ها از سانحه اخیر ارائه شد.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha