دبیرکل جمعیت هلال احمر: مشغول بررسی صحت گزارش‌های ارسالی درمورد تماس‌ های برقرار شده هستیم

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که آیا از طرف ارتباطات سیار تماسی برقرار شده یا نه گفت: در حال رصد گزارش‌های ارسالی و بررسی صحت و سقم این موضوع هستیم و امیدواریم در دقایق آینده اعلام قطعی کنیم.

به گزارش ایرنا،‌ یعقوب سلیمانی یکشنبه شب در گفت وگویی افزود: به محض وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور، جمعیت هلال احمر با همه توان وارد صحنه شد و اکنون ۴۸ تیم عملیاتی واکنش سریع و ۱۵ تیم آنست (سگ‌های جست‌وجوگر هلال‌احمر) در منطقه حضور دارند.

وی ادامه داد: براساس آخرین خبرها پنج تیم عملیاتی به مختصاتی که سازمان هوا و فضا اعلام کرده که محل حادثه بالگرد است نزدیک شده‌اند و امیدواریم شاهد خبر خوش از این تیم‌ها باشیم.

سلیمانی اضافه کرد: اکنون جمعیت هلال احمر و تیم‌های امدادی آمادگی کامل دارند و ستاد ملی بحران اضطراری در این جمعیت تشکیل شده است. برای بررسی بیشتر این موضوع با استان‌ها در ارتباط هستیم و امیدواریم که در دقایق آینده شاهد خبر خوشحال کننده‌ای برای مردم باشیم.

بالگرد حامل رئیس‌جمهور روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه حین بازگشت از افتتاح سد «قیز قلعه سی» در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز در توضیحاتی از جزئیات وقوع حادثه برای بالگرد رئیس‌جمهور گفت: گروه‌های امدادی به منطقه اعزام شدند اما به دلیل شرایط سخت آب و هوایی، ممکن است تا زمان رسیدن به بالگرد کمی زمان نیاز باشد.

وی ادامه داد: پس از افتتاح سد قیز قلعه‌سی که با حضور روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان، رئیس جمهور با همراهان خود با چند بالگرد در حال بازگشت از منطقه بود که یکی از بالگردها به دلیل شرایط بد جوی ناچار به فرود سخت می‌شود.

وحیدی افزود: گروه های مختلف امدادی به طرف منطقه در حرکت هستند ولی با توجه به مه آلودی و نامناسبی هوا ممکن است تا رسیدن به منطقه نیاز به زمان باشد، کارها در دست کنترل است گروه های امدادی در حال انجام کارها هستند امیدواریم به سرعت به محل حادثه برسند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha