پایان لالیگا با آتش بازی شاگردان ژاوی در شب  توقف عجیب مادریدی‌ها

تهران-ایرنا- هفته پایانی لالیگا با برتری بارسلونا و توقف رئال مادرید برابر ویارئال همراه بود.

به گزارش ایرنا، هفته سی و هشتم و پایانی رقابت‌های فوتبال لالیگا در شرایطی امروز (یکشنبه) با انجام ٩ بازی پیگیری شد که پیش از این رئال مادرید، قهرمانی خود را مسجل کرده و برای سی و پنجمین بار قهرمان این رقابت‌ها شده بود.

در یکی از مهم‌ترین بازی‌های این هفته بارسلونا به مصاف رایووایکانو رفت که نیمه نخست این بازی با تک گل رابرت لواندوفسکی به سود آبی و اناری‌ها پایان یافت.

دقیقه ٧٢ پدری موفق شد دومین گل بارسلونا را وارد دروازه حریف کند. ٢ دقیقه بعد پدری برای دومین بار موفق شد دروازه رایووایکانو را باز کند تا بازی سه بر صفر شود. در نهایت این بازی با نتیجه ٣ بر صفر به سود آبی اناری‌ها پایان یافت تا این فصل از رقابت‌های لالیگا را با ٨٢ امتیاز به پایان برساند و در رده دوم قرار گیرد.

پایان لالیگا با آتش بازی شاگردان ژاوی در شب  توقف عجیب مادریدی‌ها

در دیگر بازی مهم این هفته نیز رئال مادرید در نیمه نخست موفق شد با نتیجه ۴ بر یک ویارئال را شکست دهد.

با شروع نیمه دوم الکساندر سورلوث که تک گل ویارئال را در نیمه نخست به ثمر رساند در ٨ دقیقه موفق شد سه بار گلزنی کند و بازی ۴ بر ۴ شود و در نهایت این بازی با همین نتیجه پایان یافت تا رئال مادرید با کسب ٩۴ امتیاز فصل را به پایان برساند.

آردا گولر دو بار، لوکاس واسکز و خوسلو هر کدام یک بار برای کهکشانی‌ها گلزنی کردند.

سه تیم کادیز، گرانادا و آلمریا به ترتیب با قرار گرفتن در رده هجدهم، نوزدهم و بیستم به لیگ دو اسپانیا سقوط کردند.

تیم‌های رئال مادرید، بارسلونا، خیرونا و اتلتیکو مادرید با قرار گرفتن در رتبه اول تا چهارم جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا در فصل بعد را کسب کردند.

همچنین دو تیم اتلتیک بیلبائو و رئال سوسیداد نیز با حضور در رتبه پنجم و ششم جواز حضور در لیگ اروپا برای فصل بعد را کسب کردند و در پایان رئال بتیس با قرار گرفته در رده هفتم به فصل بعدی لیگ کنفرانس اروپا صعود کرد.

نتایج سایر دیدارهای هفته سی و هشتم لالیگا ؛

اتلتیک بیلبائو ٢ - سویا صفر

اوساسونا ۴ - اتلتیکو مادرید یک

رئال بتیس صفر - رئال سوسیداد ٢

خیرونا ٣ - والنسیا یک

مایورکا ٢ - آلمریا ٢

کادیز صفر - لاس‌پالماس صفر

سلتاویگو ٢ - گرانادا یک

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha