۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۶:۵۲
کد خبر: 85482256
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار و ۵۰۰ سند تک برگ نهضت ملی مسکن قم صادر شد

قم – ایرنا – مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در راستای تسریع در احداث و واگذاری واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، اسناد تک برگ هفت هزار و ۵۰۰ واحد صادر شده است.

حسین زنجیرانی فراهانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، ادامه داد: این اسناد شامل ۵۴۲ سند از زمین های شهرستان جعفرآباد و بیش از هفت هزار سند تک برگ شهرک پرنیان قم است.

جعفرآباد با وسعتی حدود ۶۵۰ کیلومترمربع در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر قم قرار دارد. جمعیت رسمی آن ۲۷ هزار نفر و جمعیت غیررسمی آن ۴۰ هزار نفر است.

وی با اشاره به تعامل مطلوب بین اداره راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک استان قم در صدور اسناد تک برگ طرح نهضت ملی مسکن، ابراز کرد: قم در صدور این اسناد یکی از استان های موفق کشور به شمار می آید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه هم اینک برای حدود ۷۱ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن، شرایط خانه دار شدن در قالب های مختلف فراهم شده است، گفت: سهمیه ابلاغی استان قم در این طرح احداث ۶۳ هزار واحد مسکونی است.

زنجیرانی فراهانی با بیان اینکه ساخت مسکن های ویلایی جزو مشخصه های بارز این طرح در قم است، بیان کرد: این واحدها در راستای طرح ملی نهضت مسکن در سایت های پرنیان،‌ قنوات،‌ سلفچگان، دستجرد، کهک،‌ طایقان و جعفریه با الگوگیری از شیوه های معماری ایرانی و اسلامی در حال طراحی و ساخت است.

سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.

شهرک پرنیان به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده‌است.

همچنین سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار گرفته‌است. روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان است.

هم اینک در سایت‌های ۵۶۰ ، ۲۷، ۲۲ و ۱۷ هکتاری در پردیسان قم نیز واحدهای مسکونی به‌صورت آپارتمانی درحال ساخت است.

شهرک پردیسان در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده‌است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha