۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۷:۵۸
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 85482232
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تامین یک هزار و ۳۷۱ دستگاه کمباین برای برداشت محصولات کشاورزی لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: یک هزار و ۳۷۱ دستگاه کمباین بومی و غیر بومی آماده برداشت محصولات کشاورزی استان در سال زراعی جاری شده است.

رحیم الوندفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این مجموع تعداد ۴۲۱ دستگاه بومی و ۹۵۰ دستگاه نیز مهاجر بوده و از استان های همجوار تهیه شده است.

وی افزود: تاریخ برداشت محصولات کشاورزی استان از ۲۲ اردیبهشت ماه تا ۱۵ شهریورماه سال جاری بوده و برای برداشت دانه های روغنی هم ۶۰ دستگاه کمباین مخصوص تهیه شده است.

معاون جهاد کشاورزی لرستان سطح زیر کشت محصولات غلات، گندم و جو را در استان ۳۶۳ هزار هکتار عنوان کرد و یادآور شد: سطح زیرکشت دانه های روغنی هفت هزار هکتار و سطح زیرکشت سایر محصولات کشاورزی نیز ۱۲۰ هزار هکتار است.

الوندفر با اشاره به برنامه های ستاد برداشت در سال زراعی جاری بیان کرد: برگزاری جلسات ستاد برداشت در فرمانداری ها، برگزاری جلسات ستاد تامین سوخت و اختصاص سهمیه سوخت به کمباین های بومی و مهاجر، تجهیز و ساماندهی اکیپ های ناظر برداشت سازمان و بکارگیری ۴۲ نفر از فارغ التحصیلان سازمان نظام مهندسی استان در قالب ۲۵ اکیپ خصوصی و تشکیل اکیپ های برداشت مراکز جهاد کشاورزی از مهمترین این موارد بوده است.

وی جاده های بین مزارع استان را یکی از مهمترین چالش های پیش روی برداشت محصولات استان عنوان کرد و گفت: متاسفانه تردد کمباین و تراکتور در برخی جاده های بین مزارع میسر نیست و کشاورزان نمی توانند محصولات خود را به صورت مکانیزه برداشت کنند که عمده خسارت های ما در این زمینه در شهرستان های پلدختر و معمولان است و فرمانداران نیز پیگیر رفع این مشکل هستند اما سازمان جهاد کشاورزی ادوات راهسازی در اختیار ندارد و لازم است که ادارات مرتبطی که این ادوات را در اختیار دارند به کمک کشاورزان بیایند تا بتوانند محصولات خود را برداشت کنند.

استان لرستان دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و خاک مستعد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha