‌بخش جدید زایمان مجتمع خیرین سلامت قم افتتاح شد

قم- ایرنا- بخش جدید زایمان مجتمع خیرین سلامت قم روز یکشنبه همزمان با هفته ملی جمعیت طی آیینی با حضور جمعی از مسوولان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، منتخب مردم قم در مجلس دوازدهم در این آیین گفت: این مرکز از بهترین مراکز استان است و امکاناتی دارد که در هیچ‌کدام از بیمارستان‌های قم موجود نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم روانبخش افزود: در دولت سیزدهم تلاش زیادی برای بهسازی بخش‌های زایمان مراکز درمانی شده است.

وی بیان کرد: قانون جوانی جمعیت که در مجلس یازدهم به تصویب رسیده در مجلس آینده باید نظارت شود تا به‌طور دقیق اجرایی شود.

وی اضافه کرد: به‌عنوان مثال خودرو و زمین یکی از مشوق‌ها برای فرزندآوری است، ولی این قانون به‌طور کامل اجرایی نشده و معوقات زیادی در این زمینه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: برخی استان‌ها و شهرها در این زمینه تاخیر دارند باید جبران نمایند، زیرا اگر قانون درست اجرا نشود سلب اعتماد می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی در ترویج زایمان طبیعی موفق عمل کرده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: تجهیز و بهسازی بخش جدید زایمان مجتمع خیرین سلامت در راستای افزایش خدمات کمی و کیفی در این بیمارستان است.

مهدی مصری ابراز امیدواری کرد: سایر بیمارستان‌های استان نیز در راستای افزایش خدمات کمی و کیفی بخش‌های زایمان اقدام کنند.

وی بیان کرد: با فرهنگ‌سازی چند سال گذشته، امروز همه مادران به این دانش رسیده‌اند که زایمان طبیعی خطر کمتری برای مادر و نوزاد دارد.

وی خاطرنشان کرد: شاخص زایمان طبیعی و سزارین در استان قم نشان می‌دهد دانشگاه علوم پزشکی در ترویج زایمان طبیعی موفق عمل کرده است.

‌بخش جدید زایمان مجتمع خیرین سلامت قم افتتاح شد

اعتبار ۲۰ میلیارد یالی برای تجهیز بخش زایمان مجتمع خیرین سلامت

رییس مجتمع خیرین سلامت نیز گفت: بخش جدید این مجتمع با فضا و وسعت مناسب‌تر و حداکثر استاندارد ممکن در راستای امر جوانی جمعیت و ترویج زایمان طبیعی ایجاد شد.

جواد حکیم‌الهی افزود: این بخش دارای ۹ تخت لیبر و ۸ تخت ال دی آر است که هر اتاق مختص یک مادر باردار می‌باشد و دارای امکانات همراه با مانیتورینگ کامل است.

وی اضافه کرد: وجود این امکانات مراقبت حداکثری از مادر و جنین را تسهیل می‌کند و روش‌های زایمان بی‌درد را توسعه می‌دهد.

وی ادامه داد: تجهیز و راه‌اندازی بخش جدید زایمان مجتمع خیرین سلامت با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال انجام شده است.

درباره‌ی بیمارستان خیرین سلامت( نکویی، هدایتی، فرقانی)

مجتمع خیرین سلامت(نکویی، هدایتی، فرقانی) در محله نکویی قم و خیابان شهید جواد دل آذر واقع شده است و به‌صورت شبانه‌روزی به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha