۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 85482149
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

برگزیدگان جشنواره مطبوعات شرق کشور معرفی شدند/ درخشش خبرنگاران ایرنا

بیرجند - ایرنا - برگزیدگان دومین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور معرفی شدند و خبرنگاران ایرنا رتبه‌های اول و سوم این جشنواره را کسب کردند.

به گزارش ایرنا، دومین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور با حمایت معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری خانه مطبوعات استان با حضور استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و جنوب کرمان برگزار شد.

بر اساس فراخوان جشنواره علاقه‌مندان می‌توانستند با آثار تولیدی خود در بازه زمانی اول شهریور ۱۴۰۱ تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ در دومین جشنواره مطبوعات شرق کشور شرکت کنند و آخرین فرصت ارسال آثار در ۲ بخش آزاد و موضوعی پایان فروردین امسال بود.

این جشنواره در ۲ بخش آزاد و موضوعی برگزار شد که بخش آزاد شامل سرمقاله و یادداشت، تیتر، خبر، گزارش، عکس و مصاحبه بود و بخش موضوعی نیز مهار تورم - رشد تولید - پرهیز از اسراف و تجمل - معرفی کالاهای فرهنگی بومی، معرفی پروفسور معتمدنژاد، تحکیم بنیان خانواده با موضوعات جمعیت - زیست عفیفانه، پیشگیری از توزیع و اعتیاد به مواد مخدر - امنیت پایدار مرز - انسجام اجتماعی و اعتماد به نفس ملی را در بر داشت.

بنا به اعلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسن جنوبی در مرحله اول ۶۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که بعد از بررسی توسط دبیرخانه، ۴۱۷ اثر شامل ۲۵۵ اثر در بخش آزاد و ۱۶۲ اثر در بخش موضوعی برای داوری مورد تایید قرار گرفت و ۲۸ برگزیده انتخاب شدند.

آیین اختتامیه دومین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور روز یکشنبه با حضور جانشین وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان جنوبی، شماری از مسوولان و اهالی رسانه در بیرجند برگزار و از برگزیدگان با اهدای تندیس، لوح سپاس و جایزه نقدی تجلیل شد.

محسن نوفرستی عکاس ایرنا برای عکس با عنوان برداشت گل محمدی خوسف رتبه اول و عصمت برزجی خبرنگار ایرنا برای گزارش با عنوان لجنگ در میانه خاک و آفتاب رتبه سوم این جشنواره را به دست آوردند همچنین کاظم شاملو خبرنگار و مدیر ایرنا یزد با تیتر پزشکان متخصص با منشی‌های فوق تخصص رتبه اول را کسب کرد.

بر اساس نتایج داوری در بخش موضوعی ۱- «مهار تورم، رشد تولید، پرهیز از اسراف و تجمل و معرفی کالاهای فرهنگی» حسن احمدی فرد از روزنامه قدس (خراسان رضوی) برای اثر با عنوان «پیشه پشمینه» ۲ - «معرفی پروفسور معتمدنژاد» بهار انصاری از پایگاه خبری پیام خاوران برای اثر «سوگنامه‌ای برای جوهره خبر» ۳- «تحکیم بنیان خانواده با موضوعات جمعیت و زیست عفیفانه» رقیه رحمتی راد از پایگاه خبری ۷۲۴ پرس با عنوان اثر «افطاری با چاشنی همدلی/ روایتی متفاوت از خانواده بزرگ روستایی» ۴- «پیشگیری از توزیع و اعتیاد به مواد مخدر، امنیت پایدار مرز، انسجام اجتماعی و اعتماد به نفس ملی» هاجر فرخ نژاد از خبرگزاری فارس در خراسان جنوبی با عنوان اثر «جهادگران وحدت آفرین خراسان جنوبی بی تاب یاری رسانی» برگزیده شدند.

همچنین در بخش آزاد جشنواره، قالب سرمقاله و یادداشت بهار انصاری از پایگاه خبری پیام خاوران برای سرمقاله با عنوان «خواب عروسک‌ها/ از بیرجند تا غزه دردتان را به جان می‌خریم» رتبه سوم، سعید احمدیان از هفته نامه نگین قهستان خراسان جنوبی برای سرمقاله با عنوان «قاین در اسارت مدیران ضد توسعه» رتبه دوم و سیده فائزه حسینی نژاد از سرپرستی روزنامه اتحاد ملت برای سرمقاله با عنوان «گنج زرشک زیر خاک خام فروشی» رتبه سوم را کسب کردند.

در قالب گزارش نیز عصمت برزجی از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در خراسان جنوبی برای گزارش با عنوان «لجنگ در میانه خاک و آفتاب» رتبه سوم، فاطمه رجب زاده دقاق از روزنامه امروز خراسان جنوبی برای گزارش با عنوان «هیس» رتبه دوم و ایمان مهدی آبادی از روزنامه آوای خراسان جنوبی برای گزارش «جاذبه‌های بکری که مردم استان از آن بی خبرند» رتبه اول را به دست آوردند.

اما در قالب مصاحبه اثر هدی رضوانی پور از ماهانه نگین شهر - کرمان با عنوان «حامل‌های نانو و راه دراز درمان سرطان» رتبه سوم، حمیده شیرزاده از پایگاه خبری فردوس رسا - خراسان جنوبی برای مصاحبه با عنوان «تنورهای فردوسی دوباره گرم می‌شوند» مشترک با الهام سرگزی از پایگاه خبری کرمان نو - کرمان با عنوان «همدلی کردن، قدم اول برای پیشگیری از خودکشی است رتبه دوم را کسب کردند و رتبه اول این بخش مشترک به مهتاب دره شیری از ماهنامه آوای رسا - یزد با عنوان «هنر فراموشی شده» و بنیامین یوسف زاده از روزنامه شهرآرا - خراسان رضوی برای مصاحبه با عنوان «مستبد نیستم، قاطعم» رسید.

همچنین در قالب خبر رتبه سوم مشترک از آن وحید تفریحی از روزنامه خراسان رضوی برای خبر با عنوان «فاجعه مازوت سوزی نیروگاه توس در روزهای گرم» و خانم زینب رمضانی از خبرگزاری شبستان در خراسان جنوبی برای خبر با عنوان «چشم روشنی برق به سرمایه گذاران در طبس» شد.

رتبه دوم خبر با عنوان با عنوان «مرغ استان از کجا می‌پرد» به فاطمه رجب زاده دقاق از روزنامه امروز خراسان جنوبی و رتبه اول به الهام مهدی زاده از روزنامه شهر آرا - خراسان رضوی برای خبر با عنوان «از آب تب گرفتند» رسید.

همچنین مرتضی امین الرعایایی از خبرگزاری مهر در خراسان رضوی برای عکس با عنوان «پایتخت آلوی ایران» رتبه سوم، سپیده قلندری از خبرگزاری ایسنا در خراسان جنوبی برای عکس با عنوان «مبادله گران ترین گل جهان» رتبه دوم و محسن نوفرستی عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در خراسان جنوبی برای عکس با عنوان «برداشت گل محمدی خوسف» رتبه اول را کسب کردند.

در قالب تیتر هم رتبه سوم مشترک به سمیه خدیشی از روزنامه کاغذ وطن - کرمان با تیتر «آشیانه اورژانس هوایی جنوب خالی از پرنده» و لاله سادات کوثری عادل با تیتر «پسمانده از صنعت، بازمانده از بازیافت» رسید.

رتبه دوم این بخش به آرزو رحمانی پیگاه خبری عصر اترک - خراسان شمالی با تیتر «کمبود اعتباری که جان می‌گیرد» و رتبه اول مشترک به کاظم شاملو از خبرگزاری جمهوری اسلامی در یزد برای تیتر «پزشکان متخصص با منشی‌های فوق تخصص» و عبدالصمد حسینی سرپرستی روزنامه اعتماد در خراسان رضوی برای تیتر «حق همسر، جذاب گمشده در حقوق کارگر» تعلق گرفت.

کوثر یوسفی و ستاره شهابادی خبرنگاران فعال رده نوجوان از خبرگزاری پانا در خراسان جنوبی نیز تجلیل شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha