سردار سلامی: از تحریم‌ها به پژوهش و تولید رسیدیم/وعده صادق مصداق تبدیل تاکتیک به راهبرد

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه هدف از «وعده صادق» ضربه‌زدن به دو نقطه با استفاده از تعداد محدودی موشک و پهپاد برای تنبیه یک رژیم خشن و بی‌عقل بود، گفت: این عملیات مصداق واقعی تبدیل تاکتیک به راهبرد بود.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در آیین اختتامیه «جام رسانه امید» با بیان اینکه جهان در مسیر یک نبرد رسانه‌ای سخت به سر می‌برد، اظهار داشت: آرایش جنگ حق و باطل در بُعد رسانه‌ها کاملا واقعی، پیوسته و شبانه‌روزی است. ما ارزش رسانه‌ها را می‌دانیم.

وی ادامه داد: آن چیزی که می‌تواند یک عمل در مقیاس تاکتیکی را به یک عمل در مقیاس راهبردی تبدیل کند، رسانه‌ها هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شاید زنده‌ترین و نزدیک‌ترین مصداق این واقعیت عملیات وعده صادق است، تصریح کرد: این عملیات از دید ما یک عملیات محدود بود، ضربه زدن به دو نقطه با استفاده از تعداد محدودی موشک و پهپاد برای یک هدف معین، که آن هدف معین تنبیه یک رژیم خشن و بی‌عقل بود که جز منطق قدرت، چیز دیگری را به رسمیت نمی‌شناسد.

سردار سلامی بیان کرد: ما باید قلب سیاسی استکبار را به عنوان نقطه‌ای که در منطق سیاسی آمریکا به عنوان یک منفعت حیاتی تلقی می‌شود و همچنین به عنوان یک سرپل سیاسی برای تنظیم سیاست‌های آمریکا در منطقه جهان اسلام و یک مرکز ثقل انتقال اراده سیاسی استکبار به درون جهان اسلام و یک موجودی موذی و آزاردهنده، پیچیده و خشن که مولد ناامنی است و ارمغان آن آوارگی ، خشونت و بی‌رحمی و محو ارزش‌های انسانی و از بین عاطفه‌ها است، نشانه گرفتیم و ما باید به این نقطه حمله می‌کردیم تا دشمنان را آرام و فوران و مستی آنها را خاموش کنیم.

یک زمانی «ساخت ایران» برای ما یک آرزو بود

وی گفت: ظهور انقلاب اسلامی، تولد یک تصور جدید، یک رویا و یک آرمان جدید، میلاد یک شخصیت و هویت جدید، اعتبار جدید و منزلت جدید برای ملت ایران بود تا ما به این نقطه رسیدیم که امروز در برجسته‌ترین فراز تاریخ ایران قرار داریم.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: جایی که می‌توانیم در میدان بدون هراس، پنجه در پنجه دشمنان بزرگ می افکنیم و اراده خود را به آنها تحمیل می کنیم و نشان می دهیم که ایران، سرزمین پیروزی‌ها و شکست ناپذیری‌ها است.

سردار سلامی با بیان اینکه برای ما ساخت ایران، واقعا یک آرزو بود، عنوان کرد: زمانی ، اخبار علمی و فرهنگی که از شبکه‌های سیما پخش می شد همگی با این مطلب بود که به عنوان مثال یک دستاورد برای اولین بار در آلمان به وقوع پیوسته و یا برای اولین بار دانشمندان آمریکا به این دستاورد علمی دست یافته اند و یا برای اولین بار در ایتالیا، فرانسه، روسیه، چین و ژاپن یک اتفاق رخ داده است و جای ما در این اخبار خالی بود و ما فقط ترجمه می‌کردیم.

وی خاطرنشان کرد: اما امروز و هر روز شما شبکه‌های سیما را می‌بینید که از چند دستاورد علمیو  ارزشمند که در خطوط مقدم فناوری‌های نوین قرار دارد، رونمایی می‌شود و فورانی از فناوری‌ها موج می‌زند اما در این میان ما از روایت پیشرفت‌هایمان عقب مانده‌ایم و رسانه باید این عقب‌ماندگی را جبران کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ایران، کشوری است که از تمام تهدیدها، فرصت می‌سازد، افزود: یک خاصیت بسیار زیبایی در جامعه ما هست و من این را در شب وعده صادق دیدم. هر کشوری وقتی شروع به شلیک می‌کند عموما مردم نگران جنگ هستند اما ملت ایران آن شب به خیابان ها آمدند و شادی کردند از اینکه موشک‌هایشان در حال پرواز است.

سردار سلامی گفت: به عنوان یک سرباز کوچک این سرزمین، پاسدار حافظ ارزش‌ها، آرمان‌ها، رفاه، امنیت و پیشرفت این جامعه و یک خادم و فداعی کوچک به شما می‌گویم و شاید برخی‌ها به این کلام خرده بگیرند و آن اینکه، ما در غیر از میدان تهدید، رشد نمی‌کردیم.

وی عنوان کرد: ما بدون دشمن بزرگ، رشد نمی‌کردیم، دشمن و دشمنی او برای ما بهترین فرصت را برای قدرتمند شدن ایجاد کرد. اگر آن تحریم اقتصادی جهانی نبود ما به این حجم از تولید، پژوهش و ساخت نمی‌رسیدیم.

به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه جام رسانه امید از سوی سازمان بسیج رسانه و بر اساس آنچه اعلام شده با شرکت بیش از ۵۰۰ رسانه از سراسر کشور به مدت دو روز (۲۹ و ۳۰ اردیبهشت) در مجتمع فرهنگی حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha