استاندار: زنجیره سورتینگ در هرمزگان با هم‌افزایی اتاق بازرگانی و سازمان بنادر ایجاد شود

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان بر ایجاد زنجیره سورتینگ در استان با هم‌افزایی اتاق بازرگانی و سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد و گفت: در حوزه راه‌اندازی زنجیره سورتینگ، سازمان بنادر زمینی درنظر گرفته است که می‌توان با هم‌افزایی با اتاق بازرگانی آن را عملیاتی کرد.

«سورتینگ؛ فرآیندی چندمرحله‌ای برای مرتب کردن، یک دست کردن، تفکیک و دسته بندی اقلام یک محصول بر اساس رنگ، شکل، اندازه و جنس می‌باشد. به این فرآیند سورت و یا سورت کردن نیز می‌گویند. سورتینگ به کمک دستگاهی الکترومکانیکی به نام سورتر انجام می‌شود.»

به گزارش ایرنا، مهدی دوستی روز یکشنبه در نشست مشترک با اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی هرمزگان با حضور رییس کل دادگستری هرمزگان و احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، باتوجه به احصا مسائل استان و قدردانی از اتاق بازرگانی به جهت اهتمام در انجام مسئولیت‌های اجتماعی اظهار کرد: حل مسائل مرتبط با فاضلاب، مدارس نیمه تمام و آبرسانی به مناطق دارای مشکل از اولویت‌های استان است و آنچه موجب می‌شود مسائل هرمزگان حل شود همکاری قوا و بخش‌های مختلف با یگدیگر است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به لزوم انتقال کارت بازرگانی تمامی شرکت‌های فعال در استان به هرمزگان گفت: یکی از سیاست‌های ما در این زمینه این است که در تقسیم برق محدویت‌هایی در حوزه انرژی و خدمات برای شرکت‌هایی که کارت بازرگانی خود را به استان انتقال نداده‌اند، اعمال خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: سهمیه هیچ شرکتی صفر نخواهد شد اما نظام اولویت بندی داریم و مبتنی بر آن، سهمیه‌های مرتبط با انرژی و خدمات را اعمال می‌کنیم.

دوستی ادامه داد: در حوزه ریلی امسال اعتبار خوبی برای استان تخصیص یافته که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن مصوبه سفر است و افزون‌بر ۱۵ همت نیز حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که بخش قابل توجهی از این اعتبارات برای ریل بزرگترین ترمینال معدنی کشور تخصیص یافته است.

استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری مناسب در سطح استان، بر هم افزایی بخش خصوصی و دولتی در داخل استان تاکید کرد و گفت: مایل هستیم بخش خصوصی توانمند بومی داخل استان به مسائل سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌های درون استان ورود کند.

احصای ۳۰۰ بسته سرمایه‌گذاری در هرمزگان

وی با اشاره به اینکه افزون‌بر ۳۰۰ بسته سرمایه‌گذاری در سطح استان احصا و در اختیار سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار گرفته است، گفت: بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان هم باید به این فرصت‌ها به‌ویژه در حوزه اقتصاد دریامحور ورود کند.

دوستی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم عملیاتی سازی شعار سال نیز تاکید کرد: مردمی سازی اقتصاد نیازمند بسترسازی و استفاده از تجربه‌ها و مشاوره‌های بین‌المللی است که در این زمینه هم، اتاق بازرگانی می‌تواند با دولت همکاری کند و طراحی در این بخش انجام دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha