ابلاغ بیش از ۵۰ بخشنامه و آیین‌نامه در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت

تهران - ایرنا - رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس و مسئول دبیرخانه قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ بیش از ۵۰ دستورالعمل، بخشنامه و آیین‌نامه در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش ایرنا از وبدا ، دکتر صابر جباری به مناسبت روز ملی جمعیت، گفت: قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۲ نشست برگزار کرده است.

وی با بیان این که به منظور اصلاح و ابلاغ بیش از ۵۰ دستورالعمل، آیین نامه، بخشنامه ملی در معاونت های مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هماهنگی و پیگیری های زیادی انجام شده است، افزود: گزاره های غلط و نادرستی در زمینه ازدواج، باروری و بارداری در شبکه بهداشت کشور از جمله رفع محدودیت بارداری در سن زیر ۱۸ و بالای ۳۵ سال و حرمت سقط جنین قبل از دمیده شدن روح، تبیین و اصلاح شده است.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت اجرایی شدن کارانه پلکانی مشاوره فرزند آوری منجر به تولد زنده برای اولین بار در کشور، را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: طراحی و اجرای منشور کرامت مادری ویژه مراکز بهداشتی درمانی کشور و الگوی کارنامه جوانی جمعیت روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسرکشور، از جمله فعالیت های این مرکز بوده است.

جباری بازنگری و تدوین شیوه نامه و سر فصل های جدید ویژه آموزش های هنگام ازدواج، طراحی و اجرای برنامه پیشگیری از ناباروری در شبکه بهداشت کشور و راه اندازی کارگروه پیشگیری و مقابله با سقط عمدی جنین برای اولین بار را از دیگر برنامه های وزارت بهداشت پس از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برشمرد و گفت: بسترسازی جهت بهره مندی از بیش از ۴۰۰ گروه مردمی فعال در زمینه ازدواج، فرزند آوری و پیشگیری از سقط عمدی جنین در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از جمله نفس و طراحی و اجرای برنامه جامع آموزش قانون جوانی جمعیت و فرزند آوری برای کارکنان شبکه بهداشت کشور و تربیت ۹۹۸ مربی از دیگر برنامه های وزارت بهداشت در حوزه جمعیت است.

ابلاغ بیش از ۵۰ بخشنامه و آیین نامه در راستای اجرای قانون جوانی جمیت


تدوین بسته خدمت آموزش و مشاوره فرزندآوری برای اولین بار در کشور

وی با بیان این که بسته خدمت آموزش و مشاوره فرزند آوری ویژه بهورزان و مراقبین سلامت برای اولین بار در کشور تدوین شد، ابراز داشت: تجلیل از خانواده های با شکوه و خوش جمعیت (دارای ۳ فرزند بیشتر) در بین دانشجویان، اساتید و کارکنان وزارت بهداشت یکی از برنامه های موثر در زمینه فرهنگسازی در جوانی جمعیت بود که اجرایی شده است.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت تولد ۷۴ هزار و ۶۳۳ نوزاد به دلیل اجرای برنامه مشاوره فرزند آوری در شبکه بهداشتی کشور، را مورد اشاره قرار داد و گفت: شیوه نامه رسیدگی به شکایات مرتبط با قانون جوانی جمعیت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز تدوین و ابلاغ شد.

وی در پایان از تولید بیش از ۲۰ اثر رسانه ای فاخر ملی در قالب پوستر، اینفوگرافی، موشن و تیزر در زمینه جوانی جمعیت خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha