۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 85481330
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

سه سیمکارت تلفن همراه به ازای هر ۲ شهروند سمنانی فعال است

سمنان - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه سمنان با اشاره به فعال بودن حدود یک میلیون و ۷۰ هزار سیمکارت تلفن همراه، گفت: هر ۲ شهروند این استان سه سیمکارت فعال دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید دارایی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفدهم ماه مه روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی در مخابرات سمنان گفت: شعار امسال روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی «نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار» است.

وی در مورد تعداد مشترکان تلفن همراه خاطرنشان کرد: تعداد یک میلیون و ۷۰ هزار مشترک فعال شامل ۱۴۵ درصد از جمعیت استان مشترک تلفن همراه محسوب می‌شوند؛ به این معنی که از هر ۲ نفر سه سیمکارت فعال در استان سمنان وجود دارد.

توسعه فیبرنوری خانگی تا ۲۰۰ هزار

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی ۱۰۰ هزار ظرفیت‌سازی فیبرنوری منازل امسال به شبکه افزوده می‌شود.

این مسوول با اشاره به وجود ۲۱۵ هزار خانوار در استان سمنان، از وجود ظرفیت ۱۰۰ هزار شعبه فیبرنوری خانگی در این استان خبر داد و افزود: امسال طبق برنامه این خدمت تا ۲۰۰ هزار شعبه فیبرنوری افزایش می‌یابد.

سه سیمکارت تلفن همراه به ازای هر ۲ شهروند سمنانی فعال است

وی بیان کرد: اکنون هفت هزار و ۳۰۰ مشترک خانگی فیبرنوری به شبکه متصل هستند و از این خدمت فناورانه مخابرات بهره‌مندند و میزان رضایتمندی از این خدمت در بین شهروندان سمنانی حدود ۹۰ درصد است.

وی ادامه داد: سرعت مطلوب برای مشترکان شبکه فیبرنوری بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه دریافت اطلاعات است که ایده‌آل آن یک گیگ بر ثانیه محسوب می‌شود.

این مسوول با یادآوری اینکه در شاخص توسعه ارتباطات(IDI) سمنان استان دوم کشور است، گفت: این شاخص دارای سه لایه است که شامل لایه دسترسی در تلفن ثابت و شبکه پهن‌باند، لایه تعداد کاربران و استفاده از اینترنت و لایه سوم مهارت است.

سمنان می‌تواند پایتخت فناوری کشور شود

وی با تاکید اینکه با وجود این ظرفیت ها سمنان می تواند پایتخت و قطب فناوری کشور شود، ادامه داد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۴۴ درصد و واگذاری خط به متقاضیان به روز است. همچنین ۹۹ درصد روستاییان دارای تلفن ثابت هستند که توسعه متوازن در این زمینه به خوبی رعایت شده است.

وی با تاکید بر مطلوب بودن خدمات فناوری اطلاعات در استان، یادآور شد: سمنان استانی پهناور با فشردگی جمعیت کم است و سرعت دریافت اطلاعات مطلوب دارد که نسل های دوم، سوم و چهارم اینترنت همراه نیز دارای شرایط مطلوبی هستند.

مدیر مخابرات منطقه سمنان با اشاره به اینکه خدمات اینترنت پهن‌باند به میزان ۷۸ هزار خط اِی‌دی‌اِس‌اِل در استان فعال است، اضافه کرد: امروزه با وجود دولت الکترونیک و آموزش بر بستر فضای آموزشی، نیاز به ارتقای فناوری در این زمینه احساس می شد که توسعه فیبرنوری در دستور کار قرار گرفت.

پوشش اینترنت پهن‌باد در مسیرحرم تا حرم تکمیل می‌شود

وی بیان کرد که ۹۹ درصد جمعیت روستایی استان از خدمات اینترنت برخوردارند و پوشش اینترنت پهن‌باند در جاده‌ها تا پایان سال کل محور حرم تا حرم در استان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی گفت: با وجود برنامه کشوری، سامانه پاسخگویی تلفنی ۱۱۸ سمنان استانی باقی ماند و با توجه به ظرفیت‌های داخل استانی کشوری نشد و پیشنهاد شد که مرکز پاسخگویی تلفن ۲۰۲۰ سمنان هم یکی از مراکز تماس کشوری شود تا به اشتغالزایی در سمنان نیز کمک شود.

مدیر مخابرات منطقه سمنان در مورد قیمت شماره های رند تلفن ثابت نیز خاطرنشان کرد: شماره های رند تلفن ثابت بر اساس الگوریتم مخابرات ایران قیمت‌گذاری و واگذار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha