نصیرزاده: هواداران مالک اصلی تراکتور هستند/ قیمت باشگاه هنوز اعلام نشده است

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: هواداران مالکان اصلی باشگاه هستند و انتقاد و گلایه حق هوادار است. هنوز قیمت کارشناسی‌شده باشگاه تراکتور اعلام نشده است.

به گزارش عصر شنبه ایرنا، هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه تراکتور در گفت‌وگو با رسانه این باشگاه، به مسائل پیرامون تراکتور پرداخت و درباره آخرین وضعیت این تیم، اظهار داشت: پس از اینکه حمید مطهری مسئولیت فنی تراکتور را برعهده گرفت، روند نتیجه‌گیری تیم بهتر شد؛ به طوری که ۷ امتیاز از ۹ امتیاز ممکن در لیگ را کسب کرده‌ایم و در جام حذفی نیز خوب پیش رفته بودیم. به نظرم مقابل مس فوتبال حساب‌شده و با برنامه‌ای به نمایش گذاشتیم و اگر پنالتی‌مان گل می‌شد، بازی در ۹۰ دقیقه به پایان می‌رسید و اکنون شرایط‌ متفاوت‌ بود. البته قبل از صحنه گل حریف، روی پای صفا هادی خطا شد.

واگذاری سهام باشگاه تراکتور

وی با اشاره به جو ورزشگاه در دقایق پایانی بازی با مس و سر دادن شعار علیه مالک و مدیریت این باشگاه، افزود: هواداران مالکان اصلی باشگاه هستند و انتقاد و گلایه حق هوادار است. این امر در سایر کشورها هم مرسوم است و گاهاً هواداران نسبت به عملکرد مدیران، بازیکنان و کادرفنی اعتراض و ابراز گلایه می‌کنند. اما توهین و اهانت به فرد و خانواده‌ افراد به هیچ وجه پسندیده نیست. آقای زنوزی به واسطه علاقه‌ای که به تراکتور و مردم آذربایجان دارد، همواره درباره موضوعات این چنینی با سعه صدر برخورد می‌کند، ولی این بار شرایط متفاوت‌تر است. سال‌هاست در کنار او حضور دارم، اما هیچگاه او را در این حد دلسرد و گلایه‌مند ندیده بودم.

هواداران ارزش برند تراکتور هستند

نصیرزاده با تأکید بر اینکه هواداران ارزش برند تراکتور هستند، ادامه داد: هواداران تراکتور عاشقانه تیم‌شان را دوست دارند و با این تیم زندگی می‌کنند. تعدادی از افراد سودجو نیز در این بین عامدانه فضا را متشنج و از احساسات پاک هواداران عاشق برای منافع شخصی سواستفاده می‌کنند. منافع آنان در ایجاد تنش و اختلاف بین باشگاه و هواداران است. برخی از این افراد بارها صراحتاً از باشگاه سهم‌خواهی کرده‌ و خواستار دخالت در امور باشگاه شده‌اند که هر بار با جواب رد مالک مواجه شده‌اند. آنان از هر روزنه‌ای برای نفوذ به تراکتور استفاده می‌کنند و اکنون رد پای این افراد و برخی دیگر که چشم به صندلی‌های باشگاه دوخته‌اند، در جو ایجاد شده علیه باشگاه به چشم می‌خورد. اسناد مربوط به این تحرکات از قبیل پیام‌های نوشتاری و صوتی تحت پیگرد قرار دارد.

تصمیم مجمع برای واگذاری سهام باشگاه کاملاً جدی است

نماینده هلدینگ سرمایه‌گذار تراکتور، با تأکید بر اینکه تصمیم مجمع برای واگذاری سهام باشگاه کاملاً جدی است، بیان کرد: ارکان کنونی باشگاه تا پایان فصل در خدمت تیم بزرگ تراکتور هستند و حتی طبق روال، بلیت بازگشت اعضای داخلی و خارجی باشگاه به شهرشان را تهیه خواهیم کرد. نهایت تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا تیم را در رتبه سوم و با سهمیه آسیایی واگذار کنیم.

هیچ گاه نگفته‌ایم سهام باشگاه طی ۱۵ روز واگذار می‌شود

نایب رئیس هیأت مدیره باشگاه در خصوص برخی اظهارات مبنی بر اینکه «۱۵ روز زمان کافی برای واگذاری سهام باشگاه نیست»، توضیح داد: ما هیچ گاه نگفته‌ایم سهام باشگاه طی ۱۵ روز واگذار می‌شود؛ بلکه در اطلاعیه باشگاه آمده است که مقاضیان درخواست‌های خود را تا ۱۵ روز به دفتر باشگاه ارسال کنند که زمان کافی برای این امر است. البته نمی‌خواهیم با طولانی شدن پروسه، باشگاه تراکتور نقل و انتقالات و دوره آماده‌سازی را از دست بدهد. پس این اتفاق هر چه سریع‌تر باید انجام شود.

نصیرزاده: هواداران مالک اصلی تراکتور هستند/ قیمت باشگاه هنوز اعلام نشده است

قیمت کارشناسی‌شده اعلام نشده است

وی در رابطه با گمانه‌زنی‌ها در خصوص قیمت کارشناسی‌شده برای واگذاری تراکتور، گفت: افرادی که در این خصوص اظهار نظر می‌کنند، باید این موضوع را در نظر داشته باشند که تراکتور پُرتماشاگرترین تیم آسیا بوده و این ادعا قبلاً در نظرسنجی‌های معتبر بین المللی ثابت شده است. همچنین این مورد را هم در نظر بگیرید که خلاف ادعاها، باشگاه ریالی بدهی ندارد و به همین دلیل است که همه ساله مجوز حرفه‌ای اخذ ‌می‌کند. اکنون بازیکنان بسیار خوبی با قراردادهای طولانی مدت در تیم حضور دارند. پس می‌توان به این نتیجه رسید که تراکتور باشگاه بزرگ و با ارزش است. با این حال تاکنون قیمت کارشناسی شده باشگاه اعلام نشده است.

تراکتور، با ارزش‌ترین برند فوتبال ایران است

نصیرزاده ادامه داد: برخی‌ قیمت مطرح شده در رسانه‌ها را با قیمت واگذاری باشگاه‌‎هایی نظیر استقلال و پرسپولیس مقایسه می‌کنند. به اذعان هواداران، ارکان باشگاه و طبق نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا، تراکتور پُرهوادارترین تیم ایران و آسیا است. پس طبیعی است که ارزش و قیمت آن به مراتب از سایر باشگاه‌ها بیشتر باشد؛ البته باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که ارزش گذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس با احتساب بدهی‌های آن‌ها صورت گرفته بود؛ اما تراکتور بدهی داخلی و خارجی ندارد.

وی اضافه کرد: شاید عده‌ای این ادعا را داشته باشند که در قیمت گذاری استقلال و پرسپولیس دارایی‌هایی نظیر استادیوم تمرینی مدنظر قرار گرفته، این در حالیست که میزان بدهی آنها چندین برابر ارزش دارایی مذکور است. شایان ذکر است در پروسه واگذاری باشگاه تراکتور هیچ گونه بدهی انتقال نمی‌یابد.

نایب رئیس هیأت مدیره باشگاه تراکتور با انتقاد از برنامه تلویزیونی «شب‌های فوتبالی»، گفت: «مادر» یکی از با ارزش‌ترین واژه‌ها برای ما مسلمانان و تمامی انسان‌ها است. متأسفانه مجری در برنامه زنده از آن جمله زننده استفاده کرد. بنده از او به عنوان یک مجری با تجربه انتظار دارم بدون تحقیق در خصوص صحت و سُقم قیمت کارشناسی شده باشگاه، اظهار نظر نکند. رسانه ملی باید نسبت به فضای مجازی تفاوت‌هایی داشته باشد. بار دیگر اعلام می‌کنم که مجمع سهامداران باشگاه تاکنون قیمت کارشناسی شده را به طور رسمی یا غیررسمی اعلام نکرده است.

شرکت گسترش فولاد؛ مالک امکانات سخت افزاری بنیان دیزل

وی در رابطه با نحوه واگذاری سهام باشگاه، اعلام کرد: صرفاً برند و سهام باشگاه تراکتور واگذار می‌شود. امکانات سخت افزاری بنیان دیزل از قبیل استادیوم، زمین تمرین، هتل، ساختمان باشگاه، استخر، کلینیک فیزیوتراپی و ... به طور کامل در مالکیت شرکت گسترش فولاد بوده و باشگاه تراکتور این امکانات را به طور سالانه از شرکت مذکور اجاره می‌کند و اسناد مربوط به آن نیز در سامانه صدور مجوز حرفه‌ای ثبت شده است. همچنین ورزشگاه یادگار امام(ره) نیز سالانه به باشگاه تراکتور اجاره داده می‌شود. با این اوصاف، متقاضیان خرید سهام باشگاه باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که همچون سال ۹۷، صرفاً برند و سهام باشگاه واگذار خواهد شد.

باشگاه‌داری در مشهد مقدس بررسی می‌شود

وی در ادامه از درخواست‌های تعدادی از کلان‌شهرها برای باشگاه‌داری گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک در آن شهرها خبر داد و گفت: درخواست‌هایی از روز گذشته از سوی برخی کلان‌شهرها برای باشگاه‌داری به ما ارسال شده است که در این بین باتوجه به وجود امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز و همچنین علاقه زنوزی به مشهدالرضا، موضوع خرید امتیاز یک باشگاه لیگ برتری و انتقال آن به شهر مقدس مشهد در جلسه هیات مدیره دریک بررسی خواهد شد.

نصیرزاده در رابطه با ادعاهای برخی بازیکنان و مربیان سابق باشگاه مبنی بر اینکه از تراکتور طلب دارند، توضیح داد: هرکسی که ادعا دارد تراکتور به او بدهکار است، همین امروز می‌تواند مستندات خود را به کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و از ما شکایت کند. براساس اسناد مالی باشگاه، با این افراد که ادعا کرده‌اند، تسویه حساب کامل انجام گرفته است. بدیهی است اگر مطالبه‌ای هم باقی مانده، راهکار آن مراجعه به فدراسیون است، نه رسانه‌ها!

مدیرعامل باشگاه تراکتور، توضیح داد: زنوزی همواره تاکید دارد که نظم مالی فوق‌العاده باشگاه رسانه‌ای نشود؛ اما اینبار اعلام می‌کنم که باشگاه تراکتور در سال‌های اخیر از نظر نظم مالی و درصد پرداخت حقوق اعضای تیم همواره رتبه نخست را در بین باشگاه‌های لیگ برتری دارد. این در حالی است که باشگاه از قبال حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی درآمدی ندارد و عواید حاصل از بلیت‌فروشی کفاف هزینه‌های برگزاری یک دیدار را هم نمی‌دهد. البته منتی هم نیست، تمامی هزینه‌های صورت گرفته از سوی گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک بدون چشم و داشت و صرفاً برای خوشحالی مردم بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha