اسکندریون: حضور نماینده شنای ایران در المپیک قطعی است

تهران- ایرنا- رئیس کمیته شنا در خصوص سهمیه المپیکی کشورمان گفت: سامیار عبدلی در حال حاضر بالاترین امتیاز را دارد و اگر مدعیان در ایتالیا موفق به کسب سهمیه نشوند، شناگری که بالاترین فیناپوینت را دارد، به المپیک اعزام خواهد شد. البته سهمیه یونیورسالیتی را داریم و اگر نمایندگان کشورمان سهمیه نگیرند، یک نفر را به پاریس اعزام خواهیم کرد.

حمید اسکندریون روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص تمرین ملی‌پوشان شنا برای رسیدن به سهمیه المپیک اظهار داشت: مهرشاد افقری و بنیامین قره‌حسنلو را به اردوی ترکیه اعزام کردیم و آنجا در حال تمرین هستند. سامیار عبدلی که در آلمان زندگی می‌کند نیز قرار بود به این اردو ملحق شود اما با توجه به تمرینات خوبی که زیر نظر مربی خود دارد، نیازی برای حضور او نبود. مربی ترکیه‌ای که دوران حرفه‌ای را در کشور آمریکا و در کنار برترین مربیان خارجی به سر برده است نیز در این اردو بچه‌ها را همراهی می‌کند.

وی ادامه داد: قره‌حسنلو به مسابقات کسب سهمیه اعزام نمی‌شود و حضور در این اردو با تشخیص مربی بود. وی از رکوردداران شنای ایران است و زمانی هم سریع‌ترین شناگر ما بود که مربی پس از بررسی عملکرد او در لیگ، صلاح دید که به او نیز فرصت حضور در اردو داده شود تا بتواند در مسابقات آینده، عملکرد خوبی داشته باشد.

اسکندریون: اعزام عبدلی به مسابقات المپیک قطعی است

رئیس کمیته شنا با اشاره به فیناپوینت شناگران ایرانی عنوان کرد: افقری تمرین خوبی دارد و یک مسابقه تدارکاتی نیز در ترکیه داشت. وی تا اینجای کار رکوردهای خود را ثبت کرده، ولی رکوردشکنی نداشته است. ۵ خرداد اردو تمام می‌شود و ۸ خرداد نیز برای گرفتن روادید ایتالیا اقدام می‌کنند که پس از چند هفته تمرین در ایران، به همراه عبدلی اواخر تیر در مسابقات ایتالیا جهت کسب سهمیه المپیک رقابت می‌کنند. امیدواریم که هر ۲ نماینده کشورمان بتوانند سهمیه را کسب کنند و به رقابت‌های المپیک پا بگذارند.

وی افزود: فینا پوینت امتیازی است که خود فدراسیون جهانی با کسب عناوین مختلف داخلی و بین‌المللی به ورزشکاران می‌دهد؛ سامیار عبدلی در حال حاضر بالاترین امتیاز را دارد و اگر مدعیان در مسابقات ایتالیا موفق به کسب سهمیه نشوند، شناگری که بالاترین فیناپوینت را دارد، به المپیک اعزام خواهد شد. فدراسیون موفق شده است یونیورسالیتی را بگیرد که اگر هیچ یک از شناگران سهمیه المپیک کسب نکردند، بتواند یک نفر را اعزام کند.

اسکندریون در مورد اهداف بلند مدت این کمیته گفت: مربی ترکیه‌ای مستقیما بر تمرینات بچه‌ها نظارت دارد و بیشترین تمرکز او روی آمادگی جسمانی و تکنیکی است. بعد از المپیک نیز بازی‌های داخل سالن آسیایی را در تایلند (مهر ماه امسال) داریم که نمایندگان کشورمان برای آن مسابقات نیز آماده می‌شوند. مسابقات شنا در استخر مسافت کوتاه (۲۵ متر) برگزار خواهد شد. تاکنون ۶ سهمیه برای اعزام اختصاص دادیم که اگر رکوردهای خوبی از شناگران ببینیم، تا ۸ نفر نیز اعزام خواهیم کرد. اردوی‌های آماده‌سازی ورزشکاران برای شرکت در این مسابقات نیز تیر ماه آغاز خواهد شد.

اسکندریون: اعزام عبدلی به مسابقات المپیک قطعی است

وی با تاکید بر دانش به روز مربی ترکیه‌ای خاطرنشان کرد: استخر و هتلی که در ترکیه‌ انتخاب کردیم در ارتفاع ۲ هزار متری از سطح دریا است و جزو ۳ کمپ مرتفع دنیا به حساب می‌آید. هر چقدر ارتفاع بیشتر شود، فشار هوا نیز بالا می‌رود و از نظر فیزیولوژیکی تاثیرات مثبتی در آماده‌سازی شناگران دارد. برترین‌های دنیا نیز قبل از مسابقات مهم چنین روندی را برای تمرین پیش می‌گیرند و آمادگی خود را در فشار هوای زیاد، بالا می‌برند.

رئیس کمیته شنا ایران تشریح کرد: علم بالای این مربی ترکیه‌ای خیلی به درد ما می‌خورد و البته گامر دیلانچیان را کنار مربی ترکیه‌ای قرار دادیم. قطعا در اولین فرصت این مربی را به ایران می‌آوریم و همه مربیان را برای کلاس‌های دانش‌ افزایی جمع خواهیم کرد تا به سطح جهانی نزدیک‌تر شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha