۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۴:۳۹
کد خبر: 85481044
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اولین پهپاد آتش‌نشان کشور در شیراز با موفقیت تست شد

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۴:۳۹
کد خبر: 85481044
اولین پهپاد آتش‌نشان کشور در شیراز با موفقیت تست شد

شیراز - ایرنا - رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: برای نخستین بار در کشور رونمایی و تست عملیاتی پهپاد اطفای حریق در شیراز انجام شد.

هادی عیدی پور شنبه در این باره به ایرنا گفت: این اقدام با هدف ارتقای دامنه امداد رسانی در حوادث شهر شیراز با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا انجام گرفته است .

اولین پهپاد آتش‌نشان کشور در شیراز با موفقیت تست شد

عیدی پور با بیان اینکه سال ۱۴۰۳ در شهرداری شیراز به عنوان سال نهضت خدمات شهری نامگذاری شده است، افزود: بی تردید خدمت رسانی در حوزه ایمنی بخش مهمی از این نهضت خواهد بود و سازمان آتش‌نشانی اقدامات موثر در این راستا را در دستور کار قرار داده‌ است.

به گفته عیدی پور این محصول برای نخستین بار در سطح کشور توسط مهندسان کشورمان به مرحله تولید رسیده است تا یاری رسان آتش نشان در اطفای حریق ساختمانهای بلند مرتبه در کلان شهرها باشد.

اولین پهپاد آتش‌نشان کشور در شیراز با موفقیت تست شد

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های روز در سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: رشد روزافزون جمعیت کلان شهرها و به دنبال آن افزایش تعداد ساختمان های بلند مرتبه و ضرورت افزایش آمادگی و اقدام به‌موقع در لحظه وقوع حریق در ساختمان‌ها، نیاز به ناوگان آتش‌نشانی به‌روز را افزایش داده است.

عیدی پور در بخش دیگری از توضیحات خود به عواملی که مهار آتش را به سمت استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین مجهز به انواع سنـسورهای اپتیـکی و الکتـرومکانیـکی سـوق داده اشاره کرد و افزود: محدودیت‌هایی که طراحی‌های شهری در استفاده از نردبان آتش‌نشانی ایجاد می‌کند در کنار ابعاد و موقعیت سازه‌های شهری همچون ساختمان های بلندمرتبه، هتل ها، عرض معابر و خیابان‌ها، تقاطع‌ها و کوچه‌ها، همچنین ریسک جانـی و امکان بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر به نیروی انسانی متخصص حین عملیات،ارتقاء چشمگیر دقـت، ایمنی و تـوان عملیاتی با بکارگیری دوربین‌ها و سنسورها از جمله این موارد است.

وی ادامه داد: استفاده از پایش لحظه‌ای محیط حادثه و عملیات به کمک پهپاد، امکان کنترل و فرماندهی عملیات را بسیار اثربخش‌تر می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha