رئیس سازمان نوسازی مدارس: ۳۱ هزار کلاس درس در دولت سیزدهم تحویل داده شد

ساری- ایرنا- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: در دولت سیزدهم ۶ هزار و ۹۰۰ طرح عمرانی آموزشی با ظرفیت ۳۱ هزار کلاس درس تحویل داده شد.

حمیدرضا خان‌محمدی روز جمعه در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون در کشور هشت هزار و ۳۰۰ طرح عمرانی آموزشی در حال اجرا است و این طرح‌ها بر حسب نیاز و سرانه فضای آموزشی با رویکرد عدالت که مد نظر دولت سیزدهم قرار دارد در همه استان‌ها توزیع شد.

وی با اشاره به دومین سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به مازندران خاطرنشان کرد: رهاورد سفر رئیس‌جمهور به مازندران در حوزه زیرساخت‌های آموزشی جهش هشت برابری اعتبارات این بخش نسبت به سفر نخست بود.

وی افزود: مازندران استان استعدادها است و بر اساس توانمندی‌ها و نیاز، جهش اعتباری برای استان در نظر گرفته شد.

خان‌محمدی با اشاره به بهره‌برداری از مجتمع آموزشی برکت خرماکلا با حضور رئیس‌جمهور اظهار کرد: یکی از اولویت‌های سازمان نوسازی مدارس در دولت سیزدهم توجه به ایجاد فضاهای آموزشی متفاوت و تحول‌آفرین است که در همین راستا نیز مدرسه روستای خرماکلا با رویکردی متفاوت در آموزش با زیرساخت‌های منحصربه‌فرد ساخته شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: تاکید ما در دولت مردمی بر این است که مدرسه‌ها باید کانون تحول و پیشرفت جامعه پیرامونی باشند. بر همین اساس معتقدیم که در ساخت مدارس جدید باید نگاه متفاوتی داشته باشیم که همین نگرش در ساخت مدرسه شهدای خرماکلا به کار رفته است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha