وزیر آموزش و پرورش: ۷۲ هزار معلم جذب دستگاه تعلیم و تربیت می‌شوند

ساری- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهتمام دولت مردمی سیزدهم در تامین نیروی انسانی مورد نیاز گفت: امسال ۷۲ هزار معلم تازه نفس جذب دستگاه تعلیم و تربیت کشور می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضامراد صحرایی که رئیس جمهور را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح های آموزشی سوادکوه و سوادکوه شمالی،‌ سال ۱۴۰۲ را تاریخی‌ترین سال جذب نیرو در آموزش و پرورش توصیف کرد و با بیان اینکه پارسال ۵۰ هزار معلم از طریق آزمون استخدامی و ۲۵ هزار نفر دیگر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش شدند، افزود: در سال جدید نیز ۷۲ هزار معلم جذب دستگاه تعلیم و تربیت می شوند تا در سال تحصیلی جدید، هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد.

وی خاطرنشان کرد: افراد متناسب با توانایی‌های خود جذب آموزش و پرورش می‌شوند و قانونگذار تکلیف کسانی که از گذشته در آزمون‌ها شرکت می‌کردند یا سابقه حق التدریس دارند تعیین کرده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بازدید صورت گرفته از برخی مناطق شهرستان سوادکوه، ادامه داد در این خصوص گزارشی برای رئیس جمهور تهیه خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش از جمله این مسائل را پل شهر پل سفید، جاده منطقه بالا زیراب و تنها پل زیراب عنوان کرد و گفت که تمام این موارد در ستاد سفر رئیس جمهور مطرح خواهد شد تا متناسب با آن تصمیمیات لازم برای رفع مشکل اتخاذ شود.

مراد صحرایی با عنوان اینکه علاوه بر مشکل پل شهر پل سفید و همچنین زیرگذر این منطقه در مصوبات سفر نیز دیده شده است، افزود: مردم مشکلات دیگری هم دارند که باید جمع‌آوری و خدمت آقای رئیس جمهور تحویل داده شود.

وی با بیان اینکه مدارسی که در شهرستان نیاز به بررسی ویژه داشتند، در جلسه با فرماندار شهرستان مطرح و دستورات لازم را صادر کردم چرا که در برخی از نقاط تجهیزات کمتر از حد انتظار است و در این راستا، گروهی را مامور کردم تا در این موضوع مطالعه طرح ارایه دهند.

بازدید از مدسه نیمه کاره الزهرا شهر زیرآب شهرستان سواد کوه، بازدید از مدرسه نیمه کاره امیرده شهر پل سفید شهرستان سواد کوه، بازدید از زمین فوتبال نیمه کاره شهر زیرآب و پل سفید شهرستان سوادکوه، تعیین محدوده ۴۰ روستای شهرستان سوادکوه، بازدید از سالن ورزشی امام رضا (ع) شهر شیرگاه شهرستان سوادکوه شمالی، بازدید از کانون فرهنگی امام حسین (ع) شهر پل سفید شهرستان سوادکوه، بازدید از طرح گردشگری اندرگلی حاج بابایی شهرستان سوادکوه شمالی، بازدید از بازارچه های سنتی روستای کلیج خیل و شارقلت شهرستان سوادکوه شمالی و بازدید از مدرسه روستای میارکلای شهرستان ساری، از برنامه های سفر یک‌روزه وزیر آموزش و پرورش به مازندران است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز پنجشنبه همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha