۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 85480040
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه خرم آباد: لرستان در طول تاریخ کانون مبارزه با ظالمان بوده است

خرم آباد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: استان لرستان در طول تاریخ کانون مبارزه با ظالمان و ستمگران بوده و عصاره این مبارزات در عملیات "حاج عمران" مشاهده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات با اشاره به یکم خردادماه و روز حماسه سازی پاسداران، بسیجیان و عشایر رزمنده لرستانی در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) اظهار داشت: روز گذشته جلسه باشکوهی در راستای گرامیداشت رزمندگان لرستانی و تجلیل از خانواده های معظم شهدا که در نبردی ماندگار ماشین جنگی دشمن را نابود کردند، برگزار شد.

وی افزود: پس از پیگیری های فراوان روز یکم خرداد در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز مقاومت لرستان نام گرفت.

خطیب جمعه خرم آباد بیان کرد: ۲۰۰ نفر از رزمندگان لرستان در عملیات حاج عمران شهید و درخت اسلام را تنومندتر و نشان دادند این پندار رژیم بعثی که می تواند جمهوری اسلامی را از بین ببرد غلط است، همچنان که جمهوری اسلامی باقی ماند و ستمگران به گورستان تاریخ پیوستند.‌

حجت‌الاسلام شاهرخی افزود: مساجد باید بیش از پیش در عرصه های تربیتی و دینی و بصیرت افزایی ورود و پایگاه های بسیج، کانون های فرهنگی و هنری و هیات های امنا برای تعالی برنامه های مساجد حضور جدی داشته و برنامه های منسجمی برای تعالی این اماکن داشته باشند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرموده اند تدبیر امور مساجد از شئونات ولی فقیه است و کسی نباید برای کار مساجد دستورالعمل بنویسد که در استان ها نیز از شئونات نمایندگان ولی فقیه و آنان نیز این کار را برعهده قرارگاه فرهنگی مساجد سپرده اند و در درون مسجد نیز امام جماعت مدیر مسجد و همه باید بازوان وی باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: هر اقدامی که منجر به تضعیف کارکرد مساجد و یا امام جماعت مساجد شود ، پسندیده نیست و به دور از شرح وظایف آنان است.

حجت‌الاسلام شاهرخی دامه داد: در استان لرستان زودتر از سایر استان ها کار شروع شده و باید حضور مومنان و جوانان در مساجد از جهت کمیت و کیفیت رشد داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های موسسه ملی "مرهم" عنوان کرد: در این موسسه جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص با سفر به استان ها برای بیمارانی که دارای شکاف لب هستند ، درمان رایگان انجام می دهند که از ۲۴ تا ۲۸ خردادماه به دعوت مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی لرستان سفر کرده و پذیرای بیمارانی هستند که از ناحیه لب و صورت مشکل دارند و انتظار می رود اطلاع رسانی های لازم صورت گیرد و قدردان زحمات این پزشکان هستیم.

خطیب جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به اینکه در جهان اسلام چندین هجرت تمدن ساز داشته ایم ، افزود: هجرت حضرت امام رضا (ع) از مدینه به توس و هجرت حضرت فاطمه معصومه (س) از مدینه به شهر قم نتایجی داشته و در کنار این ۲ بارگاه شریف حوزه علمیه شکل و مراجعی تربیت شد که در دوران غیبت تاثیر روشنگری آنها را در جهان مشاهده می کنیم.

شاهرخی همچنین با اشاره رویداد انتخابات و قدردانی از حضور مردم افزود: در بیانیه ای که در این رابطه تنظیم شد، انتظارات مردم از منتخبان بازگو و معایب و آسیب های دوره های قبل نیز تشریح شد تا تحول همراه با جهش برای استان بیفتد.

وی بیان کرد: در باب تفکیک و عدم دخالت قوا در کار یکدیگر و تجارب ناموفقی که وجود داشته باید روحانیون و اساتید دانشگاه این موضوعات را مورد بحث و گفت و گو قرار دهند ، چراکه دستی بیرون از استان نخواهد توانست مشکلات لرستان را حل کند.

وی در خصوص تعطیلی روز شنبه عنوان کرد: طبیعی است که این امر موافقان و مخالفانی دارد اما نباید محل بداخلاقی و بد زبانی شود.

وی تصریح کرد: اصلاحات اقتصادی فراوانی همچون اجرای کامل اقتصاد مقاومتی، تنظیم بازار، نوسامات بازار ارز و دهها امور دیگر مقدم بر تعطیلی شنبه پیش روی دولتمردان است و شورای نگهبان نیز با دقت و بصیرت در این قضیه ورود پیدا خواهد کرد.

وی همچنین درخصوص قانون ساماندهی مد و لباس گفت: این مهم در دولت های گذشته به فراموشی سپرده شده بود و از وزارتخانه های فعلی انتظار می رود منتظر تذکرات دوباره مقام معظم رهبری نباشند و وظایف خود را در این زمینه انجام دهند و در استان ما نیز در این مورد تصمیمات تاثیرگذاری گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha