اعلام برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش در مازندران

ساری- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش که رئیس جمهور را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، برای بازدید از چند طرح عمرانی آموزشی و حضور در چندین نشست، به سوادکوه سفر کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا مرادصحرایی امروز جمعه در قالب برنامه از پیش تعیین شده مهمان مردم سوادکوه و همچنین سوادکوه شمالی در مازندران خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش در بدو ورود به سوادکوه در مزاری شهدای این شهرستان حضور یافت و با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از مدسه نیمه کاره الزهرا شهر زیرآب شهرستان سواد کوه، بازدید از مدرسه نیمه کاره امیرده شهر پل سفید شهرستان سواد کوه، بازدید از زمین فوتبال نیمه کاره شهر زیرآب و پل سفید شهرستان سوادکوه، تعیین محدوده ۴۰ روستای شهرستان سوادکوه، بازدید از سالن ورزشی امام رضا (ع) شهر شیرگاه شهرستان سوادکوه شمالی، بازدید از کانون فرهنگی امام حسین (ع) شهر پل سفید شهرستان سوادکوه، بازدید از طرح گردشگری اندرگلی حاج بابایی شهرستان سوادکوه شمالی، بازدید از بازارچه های سنتی روستای کلیج خیل و شارقلت شهرستان سوادکوه شمالی، بازدید از مدرسه روستای میارکلای شهرستان ساری، برگزاری نشست نخبگانی با هدف بررسی مسائل و مشکلات شهرستانهای سوادکوه و سوادکوه شمالی و برگزاری نشست با موضوع تبیین دستاوردهای نظام و اقدامات دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش از برنامه های سفر یک‌روزه وزیر آموزش و پرورش به مازندران است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز پنجشنبه همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha