۲۱۳ مرکز درمان ناباروری طی ۳ سال گذشته در کشور راه اندازی شده است

ساری-ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ ۲۱۳ مرکز درمان ناباروری از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون در مناطق مختلف کشور راه اندازی و فعال شده است.

به گزارش ایرنا، ‌ سعید کریمی روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح‌های درمانی مازندران در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد حدود ۸۷ مرکز سطح ۲ و ۱۲۶ مرکز نیز با سطح سه، خدمات فوق تخصصی به مراجعین ارایه می کنند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر ۹۰ درصد خدمات درمانی مرتبط با ناباروری زیر پوشش بیمه قرار دارد، در حالی که دولت قبل بیمه فرزند سوم خانواده را نیز قطع کرده بود.

معاون درمان وزیر بهداشت اظهار کرد: حدود ۹۰ درصد خدمات درمان ناباروری سرپایی و بستری و ۷۰ درصد سایر خدمات زیر پوشش بیمه های حمایتی قرار دارد.

وی یکی از سیاست‌های اصولی دولت و وزارت بهداشت برای تقویت خدمات مبتنی بر رشد جمعیت و اجرای قانون جوانی جمعیت است، گفت: رویکرد دولت سیزدهم توسعه بخش‌های اطفال و زنان در بیمارستان‌های عمومی است که بنابر قانون جوانی جمعیت در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، دومین سفر استانی رئیس‌جمهور به مازندران از روز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت) آغاز شد و غرب مازندران امروز میزبان رئیس‌جمهور است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

گفت‌وگوی خبری در فرودگاه، حضور در کارخانه چوب و کاغذ و جشن احیای ۳۹۵ واحد تولیدی راکد استان، دیدار با مردم مازندران در مصلای امام خمینی(ره) ساری، حضور در بیمارستان رازی قائمشهر و افتتاح این بیمارستان، افتتاح مجتمع آموزشی برکت روستای خرماکلا در شهرستان قائمشهر، حضور در جمع فعالان اقتصاد مردمی در خرماکلا، دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و شرکت در جلسه شورای اداری استان برنامه‌های روز نخست سفر رئیس‌جمهور به مازندران بودند.

دیدار با مردم غرب مازندران در نوشهر و بازدید برخی از زیرساخت‌ها و طرح‌های غرب استان نیز برنامه‌های روز دوم سفر رئیس‌جمهور به مازندران است. اعضای هیئت دولت نیز امروز مانند روز گذشته در شهرستان‌های مختلف مازندران به نمایندگی از رئیس‌جمهور حضور می‌یابند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha