دولت سیزدهم به ۶ هزار و ۵۰۰ روستای کشور گازرسانی کرد

ساری- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ روستای سخت‌گذر کشور از نعمت گاز برخوردار شده و به شبکه سراسری پیوستند.

به گزارش ایرنا، مجید چگنی روز جمعه در نشست مدیران شرکت گاز استان مازندران ادامه داد: پارسال از ۸۵۰ میلیون متر مکعب گاز تولیدی کشور، ۷۰۰ میلیون مترمکعب آن در بخش خانگی مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به اقدامات جهادی کارکنان این مجموعه برای خدمت به مردم اشاره کرد و افزود: همچنین به ۵۰ شهر، ۲۰ نیروگاه، بیش از ۲۰ هزار صنعت خرد و چندین هزار صنعت بزرگ نیز در دولت سیزدهم گازرسانی شد و این امر با اقدامات جهادی تلاشگران با انگیزه و متعهد این عرصه صورت گرفته است.

چگنی اظهار کرد: پروژه‌های فعال گازرسانی در همه مناطق کشور مانند سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و آذربایجان غربی با تلاش نیروهای جهادی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، دومین سفر استانی رئیس‌جمهور به مازندران از روز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت) آغاز شد و غرب مازندران امروز میزبان رئیس‌جمهور است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

گفت‌وگوی خبری در فرودگاه، حضور در کارخانه چوب و کاغذ و جشن احیای ۳۹۵ واحد تولیدی راکد استان، دیدار با مردم مازندران در مصلای امام خمینی(ره) ساری، حضور در بیمارستان رازی قائمشهر و افتتاح این بیمارستان، افتتاح مجتمع آموزشی برکت روستای خرماکلا در شهرستان قائمشهر، حضور در جمع فعالان اقتصاد مردمی در خرماکلا، دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و شرکت در جلسه شورای اداری استان برنامه‌های روز نخست سفر رئیس‌جمهور به مازندران بودند.

دیدار با مردم غرب مازندران در نوشهر و بازدید برخی از زیرساخت‌ها و طرح‌های غرب استان نیز برنامه‌های روز دوم سفر رئیس‌جمهور به مازندران است. اعضای هیئت دولت نیز امروز مانند روز گذشته در شهرستان‌های مختلف مازندران به نمایندگی از رئیس‌جمهور حضور می‌یابند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha