سرمایه گذاری ۲۳ هزار میلیارد ریالی دولت در حوزه سلامت مازندران

ساری - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افتتاح چندین طرح بهداشتی و درمانی در سفر رئیس جمهور به مازندران، از سرمایه گذاری ۲۳ هزار میلیارد ریالی دولت در این بخش در استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام عین‌اللهی که رئیس جمهور را در جریان سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مرکز درمان ناباروری پیشرفته و تخصصی سطح سه با۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع زیربنا و در پنج طبقه با میانگین پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی در بابل در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: در دوم سفر استانی رئیس جمهور به مازندران، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده تا به سرعت و چند ماه آینده تکمیل و راه اندازی شود.

وی گفت: به دستور رئیس جمهور، طرح توسعه بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلای بابل که بزرگترین بیمارستان تخصصی کودکان شمال کشور محسوب می شود، تکمیل و به بهره برداری می رسد.

عین اللهی با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلای بابل که از سال ۹۴ آغاز شده بود، تا سال ۱۴۰۰ حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، گفت: با حمایت دولت مردمی سیزدهم این طرح با چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا با ظرفیت ۱۲۰ تخت و با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی دولت به ظرفیت بیمارستان قبلی امیرکلا، اضافه می شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha