منظور: تکمیل سد هراز در اولویت تکمیل طرح‌های نیمه تمام مازندران قرار گرفت

ساری- ایرنا- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به این‌که تامین ارز واحدهای تولیدی با حساسیت دنبال می‌شود گفت: تکمیل سد هراز در اولویت تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، داوود منظور که رئیس جمهور را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، در آیین افتتاح ۲ واحد تولیدی صنعتی واقع در شهرک امامزاده عبدالله آمل بیان کرد: راه اندازی واحدهای تولیدی راکد یکی از برنامه های جدی دولت محسوب می شود که با جدیت و حساسیت پیگیری خواهد شد.

وی اظهار داشت: تامین آب سالم و کافی مورد نیاز صنعت و کشاورزی از برنامه های محوری دولت است و بر این اساس تکمیل سد هراز در اولویت تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران قرار گرفت.

معاون رئیس جمهورادامه داد: بزرگراه تهران شمال از جمله ابر پروژه در کشور محسوب می شود که دولت برای تکمیل فاز بعدی این طرح ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.

همزمان با آغاز دومین سفر هیات دولت به مازندران با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، ۲ واحد تولیدی صنعتی واقع در شهرک امامزاده عبدالله آمل افتتاح خواهد شد.

منظور همچنین در این سفر از شرکت فولادین ذوب آمل تولید کننده انواع قطعات خودرویی و قالب گیری صنعتی شهرستان آمل دیدن کرد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه نشست نخبگانی را با هدف بررسی مسایل و مشکلات شهرستان آمل و بابل را انجام خواهد داد.

برگزاری نشست نخبگانی با فعالان اقتصادی مازندران با موضوع تبیین دستاوردهای نظام و اقدامات دولت سیزدهم در حوزه ماموریت های سازمان برنامه و بودجه در این خطه از دیگر برنامه ها است.

منظور: تکمیل سد هراز در اولویت تکمیل طرح‌های نیمه تمام مازندران قرار گرفت

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندرن، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha