وزیر صنعت: مشکل پسماند بابل در دولت مطرح می‌شود

ساری- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل پسماند بابل در دولت مطرح می‌شود تا با همفکری دولتمردان برای گره‌گشایی این موضوع راهکار قطعی اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس علی‌آبادی که رئیس جمهور را در دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به مازندران همراهی می‌کند شامگاه پنجشنبه بعد از جلسه شورای اداری بابل بیان کرد: برای حل مشکل پسماند بابل دو راهکار وجود دارد که باید آن را اجرایی کنیم. راهکار نخست آن است که با کمک مردم و صنایع بتوانیم برای این موضوع راه حل پیدا کنیم و راهکار دیگر آن است که موضوع پسماند بابل در دولت مطرح و برای آن چاره اندیشی شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به همکاران و صنعت‌گران اعلام شد که برای حل این مشکل برنامه ها و راهکارهای خود را ارئه دهند.

روستای انجیلسی یکی از روستاهای بالا دست بخش بابل‌کنار در جنوب بابل است که اهالی این روستا بعد از ۲۵ سال پیگیری موفق شدند حکم قطعی جابه‌جایی این سایت زباله را از طریق مراجع قضایی در تاریخ پنج بهمن ۱۴۰۰ از شعبه ۲۵ دادگاه تجدید نظر مازندران دریافت کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برنامه های خود را در قالب سفر دور دوم دولت به مازندران با ادای احترام به مقام شامخ شهدای بابل آغاز کرد.

افتتاح کارخانه بزرگ کاغذ سازی در بابل به همراه شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان، افتتاح واحد تولیدی فولاد بهمن، برگزاری نشست با نخبگان شهرستان سیمرغ و در نهایت برگراری نشست با فعالان حوزه صنعت و معدن مازندران در ساری از جمله برنامه های وزیر صمت در نخستین روز سفر استانی هیات دولت به مازندران است.

وزیر صنعت: مشکل پسماند بابل در دولت مطرح می‌شود

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha