وزیر بهداشت: دولت پنج هزار میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان ساری اختصاص داد

ساری- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تخصیص پنج هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت در دور دوم سفر رئیس جمهور به مازندران برای تکمیل بیمارستان آموزشی ساری خبر داد و گفت: این بیمارستان از جمله طرح‌های مدرن و مهم بیمارستانی کشور به شمار می‌رود که اتمام آن مورد توجه دولت سیزدهم است.

به گزارش ایرنا ، بهرام عین‌اللهی که رئیس جمهور را در جریان سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، روز پنجشنبه در بازدید از مجتمع جامع هوشمند آموزشی، درمانی و پژوهشی یک‌هزار و ۱۱۰ تختخوابی آیت‌الله طبرسی ساری افزود: مرحله نخست این بیمارستان عمومی دارای ۳۷۰ تخت و مرحله دوم بیمارستان روانپزشکی با ظرفیت ۲۰۰ تخت و مرحله سوم بیمارستان فوق تخصصی با ۵۴۰ تخت است.

ساخت بیمارستان ‌یک‌هزار و ۱۰۰ تختخوابی آیت الله طبرسی در روستای ماهفروجک شهرستان ساری از مصوبات نخستین سفر استانی دولت نهم بود که ساخت آن سال ۱۳۸۶ آغاز شد و قرار بود در ۲ سال تکمیل، تجهیز و بهره‌برداری شود ولی با گذشت بیش از ۱۵ سال پیشرفت فیزیکی آن چنانی نداشته است.

این بیمارستان در زمینی به گستره بیش از ۱۴ هکتار در حال ساخت است و به عنوان یکی از بزرگترین بیمارستان‌های کشور در صورت تکمیل می‌تواند جهش خوبی در حوزه گردشگری سلامت، درمانی، خدماتی و پژوهشی مازندران به وجود آورد.

مسوولان اجرایی و وزارت بهداشت دولت سیزدهم با نگاه ویژه و با تخصیص اعتبار ۵۰ هزار میلیارد ریالی از طریق تهاتر نفت گامی موثر برای تکمیل این طرح برداشتند.

همچنین قرار است در صورت تکمیل این طرح برای جذب دانشجویان خارجی و همچنین هوشمندسازی بیمارستان با فناوری روز جهان اقدام شود.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران، ساخت این بیمارستان در سه گام انجام می شود و در زمان حاضر گام نخست طرح پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد دارد و هزینه اجرای کامل طرح ۶۰ هزار میلیارد ریال اعلام شد.

وزیر بهداشت، معاونان و مدیران ستادی این وزارت خانه همزمان با دومین سفر رئیس جمهور و هیات دولت به مازندران سفر کردند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha