عین‌اللهی: توسعه دانشکده‌های طب ایرانی از برنامه‌های وزارت بهداشت است

ساری- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد دانشکده‌های طب ایرانی که در کشور فعالیت می کنند را ۹ مورد عنوان کرد و گفت: توسعه آکادمیک و علمی طب ایرانی از برنامه‌های وزارت بهداشت است.

به گزارش ایرنا، بهرام عین‌اللهی که رئیس جمهور را در جریان سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه سلامتکده طب سنتی بابل افزود: علمی شدن طب ایرانی از سال ۱۳۸۵ در معاونت آموزشی وزارت بهداشت آغاز شد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اکنون ۹ دانشکده طب ایرانی، متخصص تربیت می‌کنند.

ساخت سلامتکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل از سال ۱۳۹۴ و در زمینی به زیربنای ۲۴۰۰ متر مربع در سه طبقه آغاز شده بود که با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد متوقف گردید اما با روی کارآمدن دولت سیزدهم، پروژه جان تازه‌ای گرفت و با پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصد در حال ساخت است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است

.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha