معاون وزیر بهداشت: دولت تجهیزات اورژانس بیمارستانی ایران را به استاندارد جهانی نزدیک‌ کرد

ساری- ایرنا- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت سیزدهم با تزریق اعتبار و تامین تجهیزات کافی، تجهیزات اورژانس بیمارستانی کشور را به استانداردهای جهانی نزدیک کرد.

به گزارش ایرنا، سعید کریمی که رئیس جمهور را در سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار اعلام کرد: این طرح به‌دلیل سرعت بالای انجام تمام فرایندهای ساخت و راه‌اندازی و رعایت بهترین استانداردها و تجهیز کامل از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به پایان فرایند تجهیز و اطمینان از عملکرد این اورژانس گفت: برای این طرح حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

معاون وزیر بهداشت گفت: افتتاح طرح‌ها بعد از انجام یک مرحله آزمایشی و اطمینان از عملکرد صحیح آن انجام شده است و امروز شاهد رضایت بیماران از عملکرد این مجموعه بودیم و امیدواریم با تلاش‌های مستمر پروژه تعالی نظام سلامت ادامه خواهد داشت.

اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار با ۱۶ تخت بستری، هشت تخت تحت نظر و با ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه در کمتر از یک سال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha