۱۴۷ قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت همزمان با سفر رئیس جمهور به مازنی‌ها اهدا شد

ساری- ایرنا- همزمان با دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به مازندران، ۱۴۷ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت به متقاضیان و واجدان شرایط این استان اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اواخر پارسال نیز ۵.۲ هکتار زمین در قالب طرح ویژه جوانی جمعیت به ۸۷۲ خانوار مازندرانی در شهرهای مختلف استان واگذار شده بود.

اهمیت فرزندآوری و نگرانی‌ از گسترش جمعیت سالمندی موجب شد رئیس جمهور در نخستین نشست ستاد ملی‌ جمعیت تاکید کند همه رسانه‌ها باید همت کنند تا قانون جمعیت به خوبی در جامعه منکعس شود و مشوق‌ها برای افزایش و جوان‌سازی جمعیت به روشنی برای مردم تبیین گردد.

با توجه به پیامدهای منفی کاهش جمعیت در زندگی خانواده‌ها و اثرات منفی سالمندی و پیری جمعیت در سال‌های آینده باید اقدامات لازم برای فرهنگ‌سازی و اصلاح نگرش مردم نسبت فرزندآوری صورت گیرد.

همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی در مازندران، عملیات اجرایی احداث سه شهرک مسکونی در گلوگاه، گهرباران ساری و کرفون بابلسر در زمینی به مساحت ۲۲۶ هکتار آغاز شد.

در سفر هشت ماه پیش وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران احداث این شهرک‌ها در دستور کار قرار گرفت و با گذر از مراحل قانونی، مجوزهای لازم برای احداث این سه شهرک در گلوگاه، گهرباران ساری و کرفون بابلسر دریافت و از روز گذشته همزمان با برگزاری دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به مازندران عملیات اجرایی آنها با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

این سه شهرک مسکونی در ۲۲۶ هکتار زمین و با ظرفیت احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی احداث خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی روز گذشته دستگاه کمک ناوبری ILS فرودگاه شهدای ساری و همچنین پارک جنگلی شهید نوبخت و هشت هزار و ۴۳۳ واحد مسکونی در مازندران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز پنجشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندرن، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha