معاون وزیر میراث فرهنگی: روستای کندلوس نوشهر ثبت جهانی می‌شود

نوشهر- ایرنا- معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: روستای کندلوس از توابع بخش کجور شهرستان نوشهر به زودی در فهرست آثار جهانی ثبت خواهد شد

به گزارش ایرنا ، جواد واحدی روز پنجشنبه در حاشیه سفر دور دوم هیات دولت به مازندران در گفت وگو با خبرنگاران در چالوس افزود: ثبت جهانی روستای کندلوس در حال اقدام بوده و ارزیابی نهایی این طرح صورت گرفته و پرونده برای ثبت جهانی به مبادی ذیربط ارجاع شده است.

وی اظهارداشت: با ثبت جهانی کندلوس در حوزه گردشگری می‌توانیم فعالیت‌های ویژه‌ای انجام دهیم و زمینه را برای جذب مسافران خارجی هم فراهم کنیم.

معاون وزیر فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسعه صنعت گردشگری را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد و خاطرنشان کرد: مازندران یکی از قطب‌های گردشگری کشور بوده و اولین موضوعی که در حوزه سفرهای دولت به آن توجه می‌شود، گردشگری است.

واحدی تصریح کرد : صنعت گردشگری در کشور باید تقویت و نظام مند شود و برای آسان‌سازی و تسهیل در سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری گام های مهمی برداشته شود.

وی درباره وضعیت مناطق نمونه گردشگری با اظهار این که برخی از آنها به زمین خواری و موضوعات دیگری کشیده شده است، گفت: مجبور شدیم در برخی از مناطق، مجوزها را ابطال کنیم و عرصه‌ها را برگردانیم و اکنون طرح مناطق نمونه گردشگری روی هواست.

معاون وزیر میراث فرهنگی درباره ثبت جهانی روستای کندلوس گفت: قانونمند کردن حوزه دریا در دستور کار دولت مردمی قرار دارد و واردات و ساماندهی ورود کشتی کروز در قانون برنامه هفتم مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندرن، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha