صرفه‌جویی ۱۰ میلیون دلاری با تولید فرآورده‌های فولادی در مازندران

ساری- ایرنا- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور گفت: با تولید سالیانه ۱۲۰ هزار تن انواع ورق‌های رنگی و گالوانیزه و تامین نیاز کشور در یک واحد تولیدی صنایع فولادی در مازندران، ۱۰ میلیون دلار برای کشور صرفه‌جویی شده است.

به گزارش ایرنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی که آیت‌الله رئیسی را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، روز پنجشنبه در بازدید از مجموعه‌های صنعتی بشل سوادکوه افزود: گروه صنعتی فولاد بهمن که در شهرک صنعتی بشل سوادکوه قرار دارد با تولید سالیانه ۱۲۰ هزار تن، نیاز صنایع کشور به انواع ورق‌های رنگی و گالوانیزه را تامین می‌کند و توانست زمینه‌ساز دست‌کم ۱۰ میلیون‌دلار صرفه جویی ارزی شود.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور گفت: همچنین شرکت «سرآمد رنگ شمال» با ظرفیت تولید رنگ تا ۱۸ تن در سال از زیرمجموعه‌های گروه فولاد بهمن به شمار می‌رود که در تولید انواع رنگ‌های صنعتی و کویل کوتینگ توانمند است.

وی ادامه داد:‌ هلدینگ دانش بنیان «مازرون فوم» هم با هدف عرضه محصولات نوین و مقرون به صرفه در زمینه صنعت ساختمان، بسته بندی، ایزولاسیون و ظروف فومی، با چهار کارخانه تولیدی مجهز به ماشین آلات و تجهیزات مدرن در استان مازندران فعالیت دارد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی به عنوان نماینده دولت،‌ در این سفر از واحدهای صنعتی شهرستان های سوادکوه،‌ قائمشهر و بهشهر دیدن می‌کند.

دهقانی فیروآبادی در ادامه سفر به مازندران گلخانه تولید محصولات آکواپونیک در پارک علم و فناوری مازندران را افتتاح می کند و پس از آن در جمع مدیران شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان حضور به تبیین سیاست‌های دولت خواهد پرداخت.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha