دولت سیزدهم ۳۱ هزار کلاس درس در کشور ساخت

ساری- ایرنا- رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ هزار کلاس درس در کشور ساخته شد و به آموزش و پرورش تحویل داده شد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا خان‌محمدی که رئیس جمهور را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مدارس سوادکوه افزود: این تعداد کلاس درس در قالب ۶ هزار ۹۰۰ طرح اجرا شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر هشت هزار و ۳۰۰ طرح فضای آموزشی در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها برحسب نیاز و سرانه فضای آموزشی مناطق ساخته می‌شود و نیمی از این طرح ها با مشارکت خیران مدرسه ساز با اهدای زمین و هزینه ساخت در حال اجرا است.

خان محمدی چالش اصلی مدارس مازندران را سرانه مناطق شهری عنوان کرد و افزود: در مورد بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی در مناطق روستایی نیز مشکلاتی وجود دارد.

وی رهاورد سفر دوم رئیس جمهور به مازندران را جهش هشت برابری اعتبارات و مصوبات در حوزه آموزش و پرورش برشمرد و با بیان اینکه این مهم دو ساله پیش‌بینی شده و اعتبارات در ۲ سال تخصیص می‌یابد، خاطرنشان کرد: این اعتبارات و مصوبات در حوزه‌های آموزشی، ورزش دانش‌آموزی، پرورشی و توجه به اردوگاه‌ها، کودکان استثنایی و اوتیسیم، فرهنگی و اجتماعی با رقم بیشتر از ۱۶ هزار میلیارد ریال است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha